Google Chrome

Google Chrome

Bir Google yazılımı olan Web tarayıcısı olan Google Chrome gerçekten çok mu hızlı , güvenlik açıkları varmı işte karşılaştırmaların sonucu.

Sabırsızlıkla beklenen yeni internet tarayıcısı Google Chrome beta artık bizlerle. Bir Google yazılımı olması nedeniyle milyonlarca kullanıcıya bir anda ulaştı, fakat kullanıcılar ne derece memnun kaıcagı ise merak konusu, Google yöneticilerine göre amaçları yeni bir tarayıcıdan öte web sayfaları ve uygulamalar için modern bir platform kurmak. Bunu başardıklarını ispatlayabilecek pek çok yeni ve kullanışlı özelliklere sahip Google Chrome.

  •  Test etmek istediğiniz tarayıcıyı açın.
  •  Adres satırına “code.google.com/apis/v8/run.html” yazın.
  •  Sağ taraftaki durum bildirgeci 100% olana kadar bekleyin.
  •  “Score:” alanında ise test sonucu alınan rakam çıkacaktır.

NOT: YAPTIĞINIZ TEST SONUÇLARINI BİZİMLE PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN…

Son dereca minimal bir tasarıma sahip olan Google Chrome, webi daha hızlı, daha pratik ve daha güvenli bir şekilde dolaşmamıza imkan sağlamak için tasarlanmış. Bu yönü kendisine artı puan kazandırıyor.
Adres çubuğu çok daha pratik bir görev üstlenmiş. Artık çubuğa yazdığınız kelimeye göre size bir kaç site adresi ve benzer kelimeleri arama öneriliyor. Siz de ona göre ya onlardan birine tıklıyor ya da aramanıza devam ediyorsunuz.

Yer imlerine ilave olarak daha hoş yeni bir özellik gelmiş. En sık ziyaret ettiğiniz siteler yeni sekme açtığınızda küçük resimlerle açılmayı bekliyor olacaklar.

Açtığınız yeni sekmelerde daha önce kapattığınız sekmelerin linkleri de mevcut. Sevdiğimiz web uygulamaları için masaüstü kısayolları oluşturmamıza da imkan sağlanıyor. Üstelik daha önce kullandığımız tarayıcılarda kayıtlı yer imlerini, parolaları vs. aktarabiliyoruz. Daha önce girdiğimiz bir web sitesinin baş harfini yazıp enter’a basınca o sitenin ana sayfası açılıyor.

Google Chrome bu ve bunun gibi yeni özelliklere sahip olsa da kullanım yönünden Firefox‘a benziyor. Ancak Chrome‘da sadece üç tane ikon var: Yer imlerine ekle, Geçerli sayfayı denetle ve Ürünü özelleştir. Bu yönüyle her şeyin yerli yerinde olmasını isteyen kullanıcılar için olumsuz bir ürün. Web’i daha hızlı dolaşmak isteyenler içinse başarılı bir tarayıcı.