Hata kodu: ERR_NETWORK_ACCESS_DENIED Sorunu ve Çözümü

Hata kodu: ERR_NETWORK_ACCESS_DENIED Sorunu ve Çözümü

Google Chrome ağa erişmeyle ilgili sorun yaşıyor.

Bunun nedeni güvenlik duvarınızın veya virüsten korunma yazılımınızın Google Chromeadlı programı yanlışlıkla bilgisayarınızda davetsiz misafir olarak algılaması ve İnternet’e bağlanmasını engellemesi olabilir.

Güvenlik duvarınızın veya virüsten korunma programınızın ayarlarından, Chrome’un ağa erişmesine izin verin.

Ağa erişmesine izin verilmiş bir program olarak zaten listelenmişse listeden kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.

Hata kodu: ERR_NETWORK_ACCESS_DENIED

Sorunun Çözümü

İlk önce internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol ediniz. Modeminizin internet ışığı yanıyor ve bir başka internet tarayıcısı ile internete girebiliyorsanız sorunuzun çözümünü anlatacağız. İnternet bağlantınızda sorun varsa veya girmeye çalıştığınız sitede sorun varsa Google Chrome internet tarayıcısı size yine bu hatayı verecektir. Tüm bu sorunları hallettiyseniz şimdi sizlere anlatacağımız çözüm yolu ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Bu sorun bağlantı sorunlarının haricinde Antivirüs programları neden olmaktadır. Bunun için yapmanız gereken birkaç adım var. Bu adımları uygulayarak sorunuzu halledebilirsiniz.

Başlat düğmesine tıklayıp , Denetim Masası, Güvenlik ve ardından Windows Güvenlik Duvarı‘nı tıklayarak Windows Güvenlik Duvarı‘nı açıyorsunuz.

Sol bölmede, Programa Windows Güvenlik Duvarı aracılığıyla izin ver’i tıklayın ve Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

İzin vermek istediğiniz programın yanındaki onay kutusunu seçin ve sonra Tamam’ı tıklayın.

Not: Eğer sisteminize ekstra bir güvenlik duvarı programı yüklediyseniz ilgili programın ayarlarına girip Google Chrome internet tarayıcısına izin vermelsiniz.

DijitalTeknoloji.Net