instagram ile Videolu Arama Nasıl Yapılır

instagram ile Videolu Arama Nasıl Yapılır

instegram ile anlık canlı olarak görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Diğer platformlarda olduğu gibi instegram’da video özelliğini geliştirdi. IGTV özelliğini devreye sokan sosyal platform devi instegram bu özelliği ile youtube’ye rakip olmayı planlıyor. Bunun yanı sıra canlı arama yapılabilen özelliği ile arkadaşlarınızla telefon numarası olmadan görüşme yapabileceksiniz. Sadece internet bağlantınızın olması yeterli. Resim ve video paylaşım sitesi olan bu platform artık iletişim ve vlog günlüklerinizi tutabileceğiniz platform haline geldi.

instagram Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır

instagram ile videolu arama yapabilmeniz için ilk önce uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor. Çünkü bu özellik son çıkan instagram güncellemesi ile birlikte aktif hale geliyor. Bunun için mesajlaşma bölümünden görüşme yapmak istediğiniz kişinin mesajlarına girip sağ üst köşede beliren kamera butonuna tıklamanız yeterlidir.

Görüntülü görüşme özelliğine instagram farklı bir boyut kazandırmış, grup şeklinde de görüntülü şekilde görüşme yapılabiliyor. En fazla 4 kişi olacak şekilde grupta görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. Whatsapp’ın grup yazışmalarına karşı videolu cevap olmuş, bu özellik daha da geliştirilirse ilerde çok farklı bir süreç bizi bekliyor.