iTunes App Store Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

iTunes App Store Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

iTunes yani App Store kimliğinizin şifresini unuttuysanız şifrenizi kolayca geri alabilirsiniz. Apple Store şifre sıfırlamak için ilgili adımları izleyerek yeni şifrenizi mail adresinize gönderebilir veya gizli sorunuzu cevaplandırarak yeni bir şifre edinebiliyorsunuz. Kullanıcılar App Store kimlik şifrelerini bir kez girdiğinde kayıt altına aldıkları için uzunca bir süre şifre girmediklerinden genelde şifrelerini zamanla unutmaktadırlar. Ancak bu adımları izleyerek şifrenizi geri alabilirsiniz:

Makalede Neler Var?

iTunes Programınız İngilizce İse

Eğer iTunes programız İngilizce ise programı çalıştırdıktan sonra sağ üst kısmından Sign in butonuna tıklıyorsunuz ve Apple ID kısmına Apple kimliğinizi giriyorsunuz ve üst kısımda bulunan Forgot Password linkine tıklıyorsunuz. otomatik olarak Apple sitesi açılacaktır ve Next butonuna tıklıyorsunuz.

Reset your password
You can change or reset the password for your Apple ID account by providing some information.

Burada karşınıza Email authentication (Email doğrulama) ve Answer security questions (Güvenlik sorularını yanıtlama) seçenekleri çıkıyor kendinize uygun olan seçeneği seçerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

iTunes Programınız Türkçe İse

Eğer iTunes programız Türkçe ise programı çalıştırdıktan sonra sağ üst kısmından girişe tıkladığınızda Apple kimliği ve şifre girme ekranı açılacaktır. Burada unuttunuz mu? Linkini göreceksiniz. Linke tıkladığınızda Apple şifre sıfırlama ekranı açılacaktır ve Apple ID kısmına Apple kimliğinizi giriyorsunuz ve Next butonuna tıklıyorsunuz. Burada karşınıza Email authentication (Email doğrulama) ve Answer security questions (Güvenlik sorularını yanıtlama) seçenekleri çıkıyor kendinize uygun olan seçeneği seçerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.