İyi Bir Blog Yapmak İçin Öneriler

İyi Bir Blog Yapmak İçin Öneriler

İyi bir bolg yazarının yapması gereken en önemli altın kural bol bol makale okumak olmalıdır. Hazıra konmak ve emek harcamadan bir yerlere varmaya çalışan bir çok web site sahibi ve bolgcu ya pes etmişler yada yanlışlar üzerine yanlışlar yapmaktadırlar. Unutmamanız gereken bir şey var emek olmadan başarı gelmez ve bir diğer en önemli faktör ise sabırdır. Şimdi size kısa ve öz bilgilerle nasıl başarıya ulaşabileceğinizi anlatacağız.

Haftada en az bir kaç tane konu hazırlayın

Hazırladığınız yazılar kesinlikle konu ile alakalı okuyucuların ilgisini çeken yazılar olmalı. İyi bir başlıkla işe başlayın

Kısa ve sade bilgiler verin abartıya kaçmadan göze hitap etmeyi unutmayın bazı yazıları kalın bazılarının altını çizin okuyucunuz ürkmesin yoksa ilk birkaç satırdan sonra sitenizden çıkacaktır.

Samimi ve İçten olun, unutmayın ki okuyucularınız sizin yazılarınızı okumak zorunda değiller yazının sonunu merak ettirin sitenizde bekleme sürelerini ancak b şekilde artırabilirsiniz.

Paraya endeksli bir blog yerine faydalı bir blog yapın bu size hit olarak dönecektir ve buda gelirlerinize yansıyacaktır.

Okuyucularınız fikirlerini almayı ve onları yorum yazmaya yönlendirin yorum ve sitenizin konusunun tekrar tekrar
güncellenmesi google sıralamanızı etkileyecektir.

Sitenizin tema kesinlikle çok önemli değil ziyaretçiler içerikle ilgilenir ancak site sahipleri devamlı olarak dış görünüşle ilgilenir.

Bir blog hazırlarken içerik en önemli şeydir.

Yazılarınızın etkisini arttırmak için resim, video, link gibi paylaşımlar yapın daha önce azdığınız yazılara link vermeniz ziyaretçileri site içerisinde dolaştırmanız sizin yararınıza olacaktır.

Diğer site ve bloglara link vermekten çekinmeyin bu sayede size link verecek birileri çıkacaktır bu sade sitenizin google sıralamasındaki yeri yükselecektir.