Metinden Grafik Yapma

Metinden Grafik Yapma

Bu site, sadece metinden oluşan grafik sanatı olan ascii art’ı bir adım daha ileri taşıyor. Şu sıralar çok fazla görmesek de uzun yıllardır bilgisayar kullananlar sadece karakterlerin kullanılması ile oluşturulan resimleri hatırlayacaktır. Ascii art adı verilen bu çalışmaları temel alan Textorizer adlı bu yeni nesil yazılım, kullanıcıya çok daha fazla seçenek ve dolayısıyla esneklik sunuyor. Sonuç olarak ortaya sadece tekdüze karakterlerden oluşmuş değil, farklı puntoda ve eğimde metinlerin kullanıldığı oldukça şık gözüken çalışmalar çıkabiliyor. Örneğe bir göz atmanız yeterli.

Makalede Neler Var?

Web tabanlı yazılım

İmzanız nasıl olsun İster font seçerek, ister ekrana çizerek, isterseniz de kendiniz tarayıp siteye yükleyebileceğiniz seçeneklerden birini seçerek imza oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Detay için yazılımı kullanın

Karakterinize en uygun fontu seçin En kolay yöntem olan font ile imza oluşturmayı seçtiğinizde daha sonradan boyutu, rengini ve imzanın eğimini de seçebiliyorsunuz.

Sonuçlar gerçekten çarpıcı

Nasıl kullanacaksınız İmzanız bir kere hazırlandıktan sonra size sunulan html kodunu kopyalayıp saklayın. Daha sonra istediğniz her yere ekleyip kullanabilirsiniz.

Ascii Art için Web Sitesini Ziyaret Edin
http://lapin-bleu.net/software/textorizer/