Mozilla Firefox ile Yasaklı Siteler Nasıl Girilir

Mozilla Firefox ile Yasaklı Siteler Nasıl Girilir

Son zamanlarda artan yasaklı siteler kervanına Twitter, Youtube gibi en çok ziyaret edilen sitelerde katıldı. Bu duruma çare arayan kullanıcılar için pek çok çözüm bulunuyor. Bunlardan en meşhuru ise DNS ayarlarını değiştirmektir. Ancak ülkemizde DNS’lerde artık engellendiğinden sitelere girişlerde sorunlar yaşanmaktadır. VPN ve Proxy programları ile bilgisayarınızı farklı bir ülkede gibi gösterebilir ve engelli sitelere giriş yapabilirsiniz. Ancak tüm bunların dışında eğer Mozilla Firefox internet tarayıcısı kullanıcısıysanız kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan anonymoX adlı eklenti ile bu sorunu aşabiliyorsunuz.

Makalede Neler Var?

anonymoX Eklentisi Nasıl Yüklenir

Mozilla Firefox internet tarayıcısına anonymoX eklentisini yüklemek için ilk olarak üst menüden Araçlar daha sonra Eklentiler sekmesine tıklıyorsunuz. Kısa yoldan CTRL + Shift + A tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir. Açılan pencerede eklenti arama kutucuğunu göreceksiniz. Tüm eklentilerde ara yazısını fark edeceksiniz. Buraya anonymoX yazmanız yeterlidir böylece eklenti karşınıza çıkacak ve eklentinin hemen yanındaki kur butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

anonymoX Eklentisinin Özellikleri

– Kolay anonim web tarama.
– IP Adresini ve ülkenizi değiştirebilme
– Yasaklı sitelere giriş yapabilme
– IP gizleme ve gösterme
– IP adresiniz üzerinden kişisel bilgilerinize ulaşılmasını engeller

anonymoX Nasıl Çalışır

anonymoX eklentisini yüklediğiniz andan itibaren çalışmaya başlayacaktır. URL satırının sonunda X sembolünü göreceksiniz bu sembole tıklayarak Active işaretlidir. Eğer eklentiyi durdurmak istiyorsanız buradaki kutucuğu kaldırmanız yeterlidir. Country bölümünden ülkenizi değiştirebilirsiniz. Zaman zaman bazı ülkelerde sıkıntı yaşayabilirsiniz bu nedenle ülke değiştirerek bu sorunu aşabilirsiniz.