MSN‘de Engelleyenleri Görebilmek

MSN‘de Engelleyenleri Görebilmek

Messenger’de kullanıcıların en çok şikayet ettikleri konulardan biride engelleyenlerin yada kişi listesinden silinenleri öğrenememek, artık öğrenebilmenin basit birkaç yolu var. Bunları sizlere detaylarıyla anlatacağız. MSN Messenger engelleme ve silenleri öğrenebilme…

Messenger’da sizi engellediğini düşündüğünüz kişiler varsa ve bundan da emin olmak istiyorsanız bu yöntemi rahatlıkla kullabilirsiniz..Bazı sitelerde yazılıp çizilir hani engelleyenleri görmek için şu programı indirin, şuraya girip adresinizi ve şifrenizi yazın, şu linke tıklayın gibi şeyleri görmeye alıştık artık, görmeyeniniz varsa da aman aman inanıp kanmayın..

Gelelim şimdi engelleyenleri programsız nasıl öğreneceğimize;

Engelleyenleri Görmenin 1. Yolu

Messenger listemizdeki her hangi birinin (çevrimdışı olan) üzerine gelip
sağ tuş yapıyoruz ve Görünümden > Profiline giriyoruz..O kişiye ait olan spaces sayfasının bir kısmı açılıyor ve hemen sol taraftaki kutucuğun altındaki Profil Ayrıntılarını Göster butonuna tıklıyoruz..Profiline baktığınız kişinin Messenger Görünümü yani alt kısmında avatarı varsa sizi engellememiş demektir içiniz rahat olsun.Aynen resimdeki gibi.

1

Eğerki Messenger Görünümü yazan yeri göremiyorsanız avatarda yok ise vatandaş sizi blocklamış yani engellemiş demektir. Aynen resimdeki gibi.

2

Gönül rahatlığıyla o kişiyi listenizden diskalifiye edebilirsiniz artık..

Engelleyenleri Görmenin 2. Yolu

Hotmailin ara yüzü ikince kez yenilendi ve yeni bir özellik daha eklendi. Bu özellik sayesinde engelleyenleri ikici bir yolla daha öğrenebilmemiz mümkün. Engelleyenleri nasıl göreceğinizin ikinci yolu;
• Hotmail adresinizle oturum açıp mail kutunuza gidin
• Sol tarafta yer alan İlgili Yerler başlığı altında bulunan Kişi Listesine girelim
• Karşınıza çıkan kişi listenizin hemen yanlarında profil resimleri yer alıyor. İşte o resimleri bulunmayıp sadece klasik msn resmi olan kişiler sizi engellemiş demektir. Garanti olması açısında ctrl + f5 yaparak sayfayı bir kaç kez yenileyin ve sonucu görün.