Programsız Online Resim Sıkıştırma Yöntemi

Programsız Online Resim Sıkıştırma Yöntemi

Webmasterların ve içerik yöneticilerinin sorunlarından biride büyük boyutlu resimlerdir. Resimlerin boyutunun büyük olması hem sitenin geç açılmasına neden oluyor hem de boyut kaplayarak ilerisi için sıkıntı oluşturuyor. Optimizilla adlı bir intenret sitesi İntenrette en çok kullanılan JPG ve PNG formatındaki resimleri sıkıştırarak küçültüyor. Bu işlemi yapan bir çok yazılım bulunuyor. Ancak sıkıştırma sırasında çözünürlükte çok büyük kayıplar yaşanıyor. Buda resimlerin oldukça kötü görünmesine neden oluyor. Optimizilla ise bu kötü görünümü minimuma indiriyor ve çözünürlüğü bozmadan bu işlemi yapıyor ve resmin kötü görünmesini azaltıyor.

Optimizilla: Bu online resim boyutu küçültme sitesi istenen kalite seviyesini korurken JPEG ve PNG resim dosyalarını mümkün olan en küçük boyuta küçültmek için en iyi optimizasyon ve kayıplı sıkıştırma algoritmalarının akıllı bir kombinasyonunu kullanır. Programsız olarak online resim boyutunu küçültmek istediğiniz en fazla 20 adet resmi yükleyin. Sıkıştırma işleminin bitmesini bekleyin. Kalite ayarları için sıradaki küçük resimlere tıklayın. Sıkıştırma seviyesini kontrol etmek için kaydırıcıyı, resimleri karşılaştırmak için fare hareketleri kullanın.

Optimizilla İle Resimlerin Boyutunu Küçültme

Optimizilla sıkıştırma işleminden sonra size bir ön izleme ekranı sunuyor. Sıkıştırmak istediğiniz görselleri yükledikten sonra sitenin altında açılan alanda fotoğraflarınızın sıkıştırılma oranlarını ve sıkıştırma öncesi ve sonrasını gösteren küçük bir pencereden görebilirsiniz.

İlk Olarak http://optimizilla.com/tr/ sitesine giriyorsunuz. Yükleme butonu karşınıza çıkıyor. Buradan istediğiniz resmi seçip sıkıştırmayı başlatıyorsunuz.

Biz kullandığımız örnekte 42KB boyutundaki Resim 23KB boyutuna düşüyor. %46’lık bir küçülme gerçekleşiyor.