Twitter’da Bir kelime Nasıl Trend Topic (TT) Yapılır

Twitter’da Bir kelime Nasıl Trend Topic  (TT) Yapılır

Twitter’da TT olma, Twitter Trend Topic nasıl olunur, Twitter TT olma, Twitter’da TT olmak aslında hiçte kolay bir iş değildir. Çünkü Twitter bir kelimeyi Trend Topic yani TT listesine çıkarmak için Twitter’ın kullandığı algoritma Twitter üzerindeki tüm etkileşimleri hesaplar ve kıyaslama yaparak ilgili kelimeyi TT listesine çıkartır. Böyle bir arama yaptıysanız doğal yollardan değil ekstra bir çaba sarf ederek bir kelimeyi TT yapmak istiyorsunuz. Bu makalemizde istediğiniz bir kelimeyi nasıl TT yapabileceğinizi anlatacağız. Tabi ki bunu yapabilmek için geniş bir kitleye yani takipçi grubuna ihtiyacınız bulunuyor. Bir kelimeyi TT yapmak için dış gruplarda çok önemli ve etkilidir. Facebook, E-Mail grubu gibi çeşitli gruplara ihtiyacınız olacak…

Ekonomik fiyatlarla istediğiniz gündemi Twitter’da trend topic yapmak ister misiniz? SadeceOn’un profesyonel hizmet verenleri, sizlere sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla en kaliteli trend topic hizmetlerini sunuyor. SadeceON’un güvenli ödeme altyapısı sayesinde içiniz rahat bir şekilde alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sen de SadeceON’a gelerek Twitter TT satın al ve belirlediğin konunun twitter gündeminde yer almasının keyfini çıkar!

TT ilgili kelimenin görüntüleme sayısını ve kayıtlı kullanıcıları baz alarak gerçekleştirir.

İlk trend topic’teki 10 konuya tıklamalıdır. Tıkladıktan sonra sizi ilgilendiren kelimeye tıklayın. Bunu kolay yapabilmek için 2 hashtag kullanın.

Gerçek zamanlı aramayı yapmak için herkesin o kelimeye tıkladıktan sonra 1 kez cevap vermesi ve cevaplarının içinde o kelimeyi mutlaka kullanması gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken 1 tweette en fazla 2 hashtag kullanılmalıdır. Fazlası sayılmadığı gibi üstelik gerilere atılıyor.

Mutlaka View Tweet / Tweeti Görüntüle butonuna tıklayarak ilgili Tweetin detay sayfasına girmeniz gerekiyor. Sizin o tweet ile ilgilendiğinizi vurgulamanız gerekiyor. Takipçi kitleniz veya Hashtag grubunuz da aynısını yapması gerekiyor.

Takipçileriniz veya grubunuz ilgili hashtag kelimesinde geçen Tweeti Favorilerine eklemeli ve ReTweet etmelidir. Bu anlamda kelime gerçek zamanlı akış listelerine girecektir. Herkesin favori listesinde gözükecek ve akışlar artacaktır.

Tüm kullanıcıların aynı ülkede olması gerekiyor. Çünkü her ülkenin TT listesi farklı değerlendirilir. Bu anlamda Twitter dili farklı ve ülkesi farklı olan kullanıcılar TT yapmakta zorlanacaktır.