Web Site İndirme Programları

Web Site İndirme Programları

İnternette dolaşırken bazı web siteleri oldukça dikkatinizi çekebilir veya web sitesindeki bilgiler işinize yarayacak türden bilgiler böyle bir durumda sürekli olarak internet bağlantınızın olması gerekiyor. İnternet bağlantınızın kısıtlı olduğu veya hiç olmadığı durumlarda bu web sitesi indirme programları sayesinde istediğiniz bir siteyi bilgisayarınıza indirebilir böylece internet bağlantınız olmasa dahi sayfalara erişim sağlayabilirsiniz. Web site indirme programlarına karşı bir çok webmaster sitelerinin çalınmasına karşı bu tür programlara tedbir alırlar ancak bu indirme programları ile site içerisinde bulunan tüm dosyaları indirirler.

HTTrack Website Copier

Tamamen ücretsiz olan HTTrack Website Copier ile herhangi bir web sitesini tamamen bilgisayarınıza aktarabilir, offline olarak hiçbir fark olmaksızın gezebilirsiniz. Bir web sitesini dizin yapısını bozmadan bilgisayarınıza aktarabiliyor. İsterseniz, sadece belirlediğiniz dosyaları da indirebiliyorsunuz.

Netman

Web sitesi üzerinde yer alan sayfaları, imaj dosyalarını uzantı, boyut farketmeksizin toplayarak sabit diskinize kaydediyor.

GetLeft

Getleft programı internette beğendiğiniz bir web sayfasını bilgisayarınıza indirerek daha ayrıntılı bir şekilde taramanıza ve izlemenize izin verir. Program indirme sayfasını istediğiniz bir klasöre alt klasörleri ile birlikte kaydeder. Yaptığınız işi de bir dosya olarak kaydeder ve isterseniz daha sonra kaldığı yerden devam eder. İsterseniz programın indirdiğiniz sayfaları ve dosyaları tek tek inceleyebilirsiniz.

BackStreet Browser

BackStreet Browser aynı anda bir çok bağlantı sağlayıp web sitelerini tüm içerikleri (grafikler, Java apletler, sesler, kullanıcının belirlediği diğer dosya türleri) ile indirmenizi sağlıyor. indirilecek siteyi işaret etmeniz yeterli oluyor. BackStreet Browserın kendi içinde tam ekran bir browser, dosya arama ve görüntüleme yer alıyor. Ayrıca yararlı bir online yardım içermekte. indirme dosyalarına kaldığı yerden yeniden devam edebiliyorsunuz, dizin yapısının kopyasını çıkarabiliyorsunuz, tüm dosyaları bir ZIP dosyası içinde saklayabiliyorsunuz ve resimleri küçük resimler halinde (thumbnail) görebiliyorsunuz.

WebReaper

Birçok benzeri program gibi WebReaper da web sitelerini offline olarak gezmenize gelişmiş denetim ve menüleriyle olanak sağlıyor. Program sık kullanılanlar menüsü olarak IE’yi ve getright ile shockvawe programlarını da desteklemektedir. Program sizin verdiğiniz URL adresindeki sayfayı kaydettikten sonra o sayfadaki tüm linkleri altlink (sublink) olarak listeliyor ve istediğiniz linkleri aynı şekilde devam ederek diskinize kopyalıyorsunuz.