Web Sitenizde Çıkan Adsense Reklamlarını Görüntüleyin

Web Sitenizde Çıkan Adsense Reklamlarını Görüntüleyin

Web sitenizde çıkan reklamları görüntüleyebilir isterseniz tıklayabilirsiniz. Adsense yayıncı politikası gereği kendi reklamlarınıza tıklamanız yasak bu ufak yazılım sayesinde web sitenizdeki reklamlara tıklayabilirsiniz bu yazılım sayesinde Rekabetçi Reklam Filtresini kullanarak kötü reklamları kendinizde filtreleyebilirsiniz. İstediğiniz reklamın URL’sini bu yazılımla görüntüleyebilirsiniz. Adsense’nin kendi geliştirmiş olduğu bir yazılım olduğundan kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Yayın politikalarına aykırı davranmamış olursunuz.

Kurmak için:

 1. Aşağıdaki linke sağ tıklayın ve Hedefi Farklı Kaydet‘I seçin. Kayıt dosyasını (.reg) masaüstünüze kaydedin.

AdSense Önizleme Aracı

 1. Masaüstünüzdeki dosyaya çift tıklayın. Bir onay penceresi görünür, devam etmek için Evet e tıklayın. Kayıt güncellemesi kendi kendine kurulacaktır.
 2. Tüm açık IE pencerelerini kapatarak Internet Explorer’ı yeniden başlatın.

Hepsi bu kadar! Herhangi bir sayfasına sağ tıklayarak önizleme aracını açmak için Google AdSense Önizleme Aracı ‘nı tıklayın. Lütfen reklam biçiminin kendisinden tıklamayın, aksi halde ilgili reklamlar önizleme aracında görünmeyecektir.

Kaldırmak için:

 1. Aşağıdaki linke sağ tıklayın ve Hedefi Farklı Kaydet… ‘i seçin. Kayıt dosyasını (.reg) masaüstünüze kaydedin.

AdSense Önizleme Aracı Sil

 1. Masaüstünüzdeki dosyaya çift tıklayın. Bir onay penceresi görünür, devam etmek için Evet e tıklayın. Tüm önizleme aracı dosyaları sisteminizden silinecektir.
 2. Tüm açık IE pencerelerini kapatarak Internet Explorer’ı yeniden başlatın.
 3. İndirdiğiniz .reg dosyasını masaüstünüzden silebilirsiniz.

Önizleme aracını sisteminizden elle kaldırmayı tercih ediyorsanız, kayıt defterinden gerekli anahtarı silmeniz yeterli olacaktır:

 1. Başlat menüsünden Çalıştır…ı seçin.
 2. Metin alanına regedit yazın ve Tamam’a tıklayın. Kayıt Defteri Editör açılacaktır.
 3. Şu klasöre gidin: \HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\ MenuExt klasöründe, Google AdSense Önizleme Aracı klasörüne sağ tıklayın Sili seçin. Onaylamak için Evet i tıklayın.
 4. Within the MenuExt folder, right-click the Google AdSense Preview Tool folder and select Delete. Click Yes to confirm.
 5. Kayıt Defteri Editörü’nü kapatın ve tüm açık tarayıcı pencerelerini kapatarak Internet Explorer’ı yeniden başlatın.