Whatsapp, Facebook ve Google’den Konum Nasıl Paylaşılır

Whatsapp, Facebook ve Google’den Konum Nasıl Paylaşılır

Konum paylaşarak nerede olduğunuzu karşınızdakiyle veya takipçilerinizle hemen paylaşabilirsiniz. Özellikle bir mekana gittiğinizde mekanla ilgili yorum yaptığınızda o mekanı da etiketleyerek konumunu paylaşmak en çok yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra buluşmalarda sıkça kullanılmaktadır. Anlık canlı konumla da istediğiniz bir süre takip yapabilirsiniz. Konumunuz belli aralıklarla güncellenir ve paylaştığınız kişi nereye gittiğinizi görür. Bu makalemizde yaygın olarak kullanılan Whatsapp, Facebook ve Google Haritalardan nasıl konum paylaşabileceğinizi anlatacağız.

Whatsapp İle Konum Nasıl Paylaşılır

Whatsapp uygulamasını açıyorsunuz. Konum göndermek istediğiniz kişiyi seçin ve + simgesine tıklayın. Konum sekmesine tıklayın. Burada size iki seçenek sunulacaktır. Mevcut Konumu Paylaş ve Şu Anki Konumu Gönder. Eğer Mevcut Konumu Paylaş butonuna tıklarsanız o an siz yer değiştirdiğinizde paylaştığınız konumda yer değiştirir. Şu Anki Konumu Gönder seçeneğini kullanırsanız o anki konumunuz paylaşılır. Yer değiştirseniz bile konumunuz sabit kalır.

Facebook İle Konum Nasıl Paylaşılır

Facebook üzerinden ister sayfa üzerinden duvarınızda paylaşım yapabilir, isterseniz Messenger üzerinden özel olarak konum gönderebilirsiniz.

Sayfa üzerinden paylaşım yapmak için;

Facebook sayfanızı açık Ne düşünüyorsun? Yazılı olan kısma gelin ve Yerini Bildir butonuna tıklayın. Karşınıza liste gelecektir. Burada arama kısmına bulunduğunuz yerin adını yazarak konumunuzdaki yerleri çıkartabilirsiniz.

Messenger üzerinden paylaşım yapmak için;

Messenger uygulamasını açın ve mesaj göndereceğiniz kişiyi seçin. Sol kısımda yer alan + butonuna tıklayın. Karşınıza bir liste çıkacaktır. Buradan konumu seçin.

Google Maps İle Konum Nasıl Paylaşılır

Bazen Google Maps üzerinde görünen bir konum uygulamalardan paylaşılamıyor. Bunun nedeni daha çok güncellemelerden kaynaklanıyor. Fakat bu durum bir sorun değil, harita üzerinden mevcut konumunuzun haricinde işaretlediğiniz bir noktayı paylaşabilirsiniz. Google Maps uygulamasını açın harita üzerine gelip istediğiniz yeri işaretlemek için elinizi basılı tutun. Ve kırmızı yer işaretleyicisi gelecek bu kırmızı işaretleyici imlece tıkladığınızda açılan menüde paylaş sekmesi gelir. Eğer bir yer işaretlemek yerine konum paylaşmak istiyorsanız konum tespit edici ikona tıklayın ve harita üzerinde yerinizi belli eden mavi ikona çift tıklayın, çıkan menüde Konumunuzu paylaşın sekmesine tıklayın ve istediğiniz bir platformla konumunuzu paylaşabilirsiniz.