WordPress Çalışanlarımız Profili Nasıl Oluşturulur

WordPress Çalışanlarımız Profili Nasıl Oluşturulur

Bir çok kurumsal firmada görmeye alışık olduğumuz kadromuz, takım çalışanları gibi profiller görürüz. Bu tarz profiller resim, isim, email ve sosyal medya linkleri gibi hızlı iletişim kurabileceğiniz ikonlardan oluşur. WordPress tabanlı bir siteye sahipseniz Team Members adlı eklenti ile kolayca bu profilleri hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Profillerinizi oluştururken 270 x 300px büyüklüğünde resimlere ihtiyacınız var. Gösterilmesini istemediğiniz yerleri boş bıraktığınız zaman ekrana herhangi bir görüntü yansımayacaktır. Bu nedenle eğer gerekli alanla ilgili bilgi yoksa boş bırakmanız yeterlidir.

Team Members Nasıl Kurulur

Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını Team Members yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz.

Team Members Eklenti Ayaları

Transparent Background color: Fare ile üzerine geldiğinizde gelen transparan pencerenin rengidir. Genelde siyahtır. Tasarımınıza uygun rengi hızlıca seçebilirsiniz.
Description Characters Number: Karakter sınırlama
Remove Member: Profil Silme
Add New Member: Yeni Profil Ekleme:
Full Name: İsim
Job Role: İş rolü
Description: Açıklama
Member Image: Profil Resmi
Social Profile: Facebook, Twiter, Linked In ve Google + profil linkleri ekleme bölümü

Team Members İndirme Linki
https://tr.wordpress.org/plugins/tc-team-members