WordPress Hesabı Nasıl Kapatılır

WordPress Hesabı Nasıl Kapatılır

WordPress internet sitesi üyelik iptali nasıl yapılır? WordPress sizlere ücretsiz blog yapma imkanı veren kişisel yayın sistemidir. Dikkat çekici güzel tasarımlar, güçlü özellikler, eklenti ve tema desteği, istediğiniz siteyi yapma özgürlüğü vermesi nedeni ile en çok tercih edilen blog altyapılarından biridir. Web sitelerinizi silebilir ancak kullanıcı adlarınızı silemezsiniz. WordPress sizin taklit edilmemeniz için buna izin vermiyor. Ancak Web sitenizi tamamen silebilirsiniz. Web sitenizi sildikten sonra Google gibi arama motorlarından da kısa bir süre sonra silinecektir.

WordPress.com Hesap Devreden Çıkarma

WordPress hesabınızla işiniz bittiyse ve kapatmak isterseniz, lütfen devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin. Gelecekte başka kişilerin kullanıcı adınızı istemediğinden, bir WordPress.com kullanıcı adını silmek mümkün değildir.

Siteler Nasıl Silinir

İlk önce WordPress hesabınıza giriş yapınız ve ilgili siteyi seçiniz. Yapılandır sekmesi altında bulunan WP Yöneticisi sekmesine tıklayın.

Blogunuzun yönetim panelinize yönlendirileceksiniz. Yönetim panelinizden Araçlar – Siteyi sil yolunu izleyip sitenizi siliniz.