WordPress için Bildirim Gönderme Eklentisi

WordPress için Bildirim Gönderme Eklentisi

WordPress için ücretsiz bildirim eklentisi, WordPress duyuru eklentisi, WordPress üzerinden nasıl bildirim gönderilir? WordPress web site scripti blog olarak yola çıktı ancak günümüzde firma tanıtım sitelerinden tutunda e-ticarete kadar artık her alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle yeni bir haber yada ürün girildiğinde takipçilere bildirme ihtiyacı duyuluyor. WordPress’in bu eksiğini eklentiler sayesinde kolayca çözeceğiz. Masaüstü ve mobil kullanıcılara gerçek zamanlı olarak bildirimler gönderebilirsiniz. Yeni içeriklerinizi hedef kitlenize anında haberdar etme imkanına sahip olacaksınız.

Makalede Neler Var?

WordPress Push Bildirim Gönderme Eklentileri

Bildirim göndermek takipçilere ulaşmanın en iyi yoludur. Takipçiler tıpkı telefona gelen mesaj gibi gelişmelerden anında haberdar olurlar. Push Bildirim, kullanıcıya gönderilmiş olan herhangi veriden dolayı kullanıcının bildirimle haberdar edilmesidir. İOS, Android gibi mobil cihazların yanı sıra tarayıcılar sayesinde bilgisayarlara da gönderebiliyorsunuz.

OneSignal – Free Web Push Notifications

WordPress kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılan OneSignal bildirim gönderme eklentisi ile başlıyoruz. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılara istedikleri takdirde abone olma imkanı sağlayabilirsiniz. Bu eklentinin en güzel yanı kullanıcıyı rahatsız etmeyecek biçimde olması ve istenildiği takdirde herhangi bir sorun olmadan abonelikten çıkışa izin vermesidir. Push bildirim desteği veren tüm mobil cihazlarda ve masaüstü tarayıcılarına destek vermektedir. Uygulama ücretsiz ancak veriler toplanıyor ve reklam firmaları ile paylaşılıyor. Bu uygulamayı kullanmak için WordPress Eklentiler kısmından Onesignal eklentisini sisteminize kuruyorsunuz. onesignal.com adresine girip siteye kayıt olun ve mail doğrulaması yapıyorsunuz. Siteye kayıt olduktan sonra giriş yapın add a new app’a tıklayın. Uygulamaya isim verin ve Select one platform to configure kısmından Website Push seçin. Google Chrome & Firefox seçeneğine tıklayın. Site URL kısmına internet sitenizin tam URL’sini girin. Default Notification Icon URL kısmında bildirimlerde görünecek ikonun yolunu gösterin. Choose Subdomain kısmında kısa bir ad yazın. Yazdığınızda yazdığınızad.onesignal.com şeklinde size özel url oluşturulacaktır. Save butonuna tıklayıp WordPress’i seçin. Daha sonra size verilen API KEY ve APP ID’yi WordPress panelinizde eklentinin ayarlar bölümüne girerek aktif edin.

OneSignal İndirme Linki:
https://wordpress.org/plugins/onesignal-free-web-push-notifications/