WordPress Tüm Web Metalarını Toplu Düzenleme

WordPress Tüm Web Metalarını Toplu Düzenleme

WP Meta SEO eklentisi ile sitenizi üst sıralara taşıyın, WordPress siteniz için Seo eklentisidir. Bu eklenti sitenizi canlı SEO analiziyle içerikteki metaları düzenleyebilirsiniz. HTML resmini içerikte yeniden boyutlandırma, Resim dosyasının adını ve meta etiketini toplu düzenleme, SEO bağlantı başlığını toplu düzenleme, 404 hata yönlendirmesi, kırık link denetleyicisi, Google Analytics izleme bilgilerini ekleyebilme, XML ve HTML site haritaları oluşturabilme, Facebook ve Twitter sosyal paylaşım içerik paylaşımına tanımlar girme, Breadcrumb üretme imkanı verir. WP Meta SEO eklentisi mevcut bir web sitesinde meta bilgileri düzenlemek uzun olabilir, her gönderiyi açabilir, düzenleyebilir, kapatabilir, tekrar açabilir ve neredeyse hiç kimse bunu yapamaz. Özellikle içerik + resim meta’sini düzenlemek bir hayli uzun iştir. Bu eklenti size bu işlemi hızlıca yapmanıza izin veriyor.

Makalede Neler Var?

WP Meta SEO Nasıl Yüklenir

Eklentiyi kurmak oldukça basit, Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını WP Meta SEO yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Manuel olarak kurmak istiyorsanız https://wordpress.org/plugins/wp-meta-seo/ adresinden indirebilirsiniz.

WP Meta SEO Dashboard

Eklentiyi aktif ettiğinizde WordPress adim panelinize WP Meta SEO sekmesi geliyor. Tıkladığınızda gösterge paneli sizi karşılıyor. Bu ekranda PERMALINKS SETTINGS, META TITLE, META DESCRIPTION, HTML IMAGE RESIZING, IMAGE ALT, NEW OR UPDATED CONTENT, LINK TITLES, 404 ERRORS pencereleri bulunur ve puanlama yapılır. Böylece sitenizin eksiklerini bu pencereden görebilirsiniz.

WP Meta SEO Content Meta

İçerik için meta etiketlerini bu bölümden düzenleyebilirsiniz. Yazı ve sayfalarınızın meta etiketlerinizi toplu düzenleme imkanına sahipsiniz.

WP Meta SEO Sitemap

WordPress sitelerin olmazsa olmazlarından site haritasıdır. Site haritaları sitenizin arama motorlarının örümcekleri tarafından daha hızlı şekilde indekslenmesi için büyük öneme sahip. Bir site haritanız yok ise bu bölümden kolayca oluşturabilirsiniz.

WP Meta SEO Image Meta

Image information sekmesine tıkladığınızda yüklü olan resimlerin Caption (Alt Yazı), Description (Açıklama), Alternative text (Alternatif Metin) kısımları karşınıza çıkacaktır. Normalde bu işlemleri tek tek yapmak uzun vakit alır. Bu sekmeyi kullanarak kutucukları doldurmaya hemen başlayabilirsiniz.

WP Meta SEO Global Settings

WP Meta Seo genel ayarları yapabilmeniz için Settings sekmesine tıklayınız. Ana sayfa başlığı, Ana Sayfa meta açıklaması, Facebook profili URL’si, Facebook Uygulama Kimliği, Twitter kullanıcı adı, Kullanılacak varsayılan kart tipi, Başlık olarak sayfa başlığı, Anahtar Kelimeler, Meta blok baskısı, Sosyal paylaşım bloğu, SEO doğrulamasını zorlama, Metin alanı bağlama, Mesaj / Sayfa takibi, Gönderi / Sayfa dizini, Otomatik Meta geçersiz kılma gibi özellikler bulunuyor.