Yahoo Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alırım

Yahoo Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alırım

Yahoo hesabınızın şifresini unuttuysanız kolay bir şekilde hesabınıza kavuşabilirsiniz. Yahoo hesabınızın giriş şifresini unutmanız halinde nasıl geri alabileceğinizi adım adım anlatacağız. Yahoo hesabınıza uzun süre giriş yapmamanız halinde veya şifrenizin bir başkası tarafından ele geçirilemesin diye kırılması güç bir şifre belirlemeniz durumunda zamanla unutmanız kolay olacaktır. Bu tip bir durumla karşı karşıya kalmanız halinde ne yapacağınızı bilmiyorsanız şimdi sizlere adım adım anlatacağız. Yahoo şifrenizi geri almanız için;

Yahoo Şifre Geri Alma

ilk önce http://tr.yahoo.com/ site adresine giriş yapıyorsunuz ve Mail linkine tıklıyorsunuz. açılan sayfada Hesabıma Erişemiyorum linkini göreceksiniz bu linke tıkladığınız zaman şu iki soru ile karşılaşacaksınız:

Parolamla ilgili bir sorun yaşıyorum
Hesabıma başkası tarafından girildiğini düşünüyorum

İlk seçenek olan Parolamla ilgili bir sorun yaşıyorum seçeneğini seçtikten sonra İleri butonuna tıklıyorsunuz. Bir sonraki ekranda Yahoo! Kimliğim kısmını dolduruyorsunuz ve İleri butonuna tıklıyorsunuz.  Bir sonraki ekranda sizi şöyle bir ekran karşılayacaktır:

Yedek e-posta adresime mesaj gönder
Gizli sorumu kullan

Eğer Yahoo mail alırken yedek bir E-Posta adresi belirlediyseniz ilk seçenek olan Yedek e-posta adresime mesaj gönder seçeneğini seçerek e-posta adresinize Parola sıfırlama linki gönderebilirsiniz. Eğer böyle bir e-posta adresi belirlemediyseniz veya e-posta adresinizi unuttuysanız Gizli sorumu kullan seçeneğini seçiyorsunuz. Gizli sorunuza doğru cevabı vererek Mail hesabınıza ulaşabilirsiniz.