3D Grafikler Hazırlama Programı

3D Grafikler Hazırlama Programı

3D sahneler yapabilmek için 2D ve 3D editörlerini bünyesinde içeriyor. Öğeleri doğrudan düzenleyiciye sürükleyip bırakabiliyorsunuz. DX Studio, yüksek seviyeli ayrıntılarla sınırsız büyüklükteki arazileri işleyebilir. Işık ve gölgeler yapabilir, Özel efektler uygulayabilir, çevrimiçi veritabanlarını okuyabilir ve yazabilir, program oyunlardan simülatörlere kadar, doğrudan editörden kolayca yayınlanabilecek 3D tabanlı ürünler oluşturmak için eksiksiz bir araç seti sunar.

DX Studio, bu kadar çok aracı tek arabirim içinde barındıran kendi alanındaki ilk geliştirme arabirimi. Sistem iki ve üç boyutlu görünüm editörünü bünyesinde barındırıyor ve tüm çalışmalarda JavaScript ile bütün özellikler kontrol edilebiliyor. Hazırlanan dokümanlar oynatıcının dışından ActiveX / COM arabirimleriyle yönetilebiliyor. Bu sayede kendi yazılımlarınız içinden DX Studio ile hazırlanmış projeleri yönetebiliyorsunuz. DX Studio’yu kullanarak gerçek
zamanlı etkileşimli uygulamalar, simülasyonlar ya da oyunlar geliştirebilir, bu projeleri Microsoft Office ya da Visual Studio projelerine ekleyebilirsiniz. Uygulamanın arkasındaki grafik motoru DirectX 9.0c teknolojisini kullanıyor. Bu sayede yeni nesil güçlü grafik kartlarının piksel ve vertex shader efektlerini doğrudan kullanabiliyorsunuz. Oynatma motoru EXE ve ActiveX DLL olarak diğer uygulamalarla birlikte dağıtılabiliyor.

Hazır modeller

DX Studio ile çalışırken hazır üç boyutlu modellere ihtiyaç duyarsanız, bunları model kitaplığından satın alabiliyor ya da internetten ücretsiz olanlarını bulabiliyorsunuz. Birçok iki ya da üç boyutlu medya formatını projelerinize katabiliyorsunuz ya da hazırladığınız projeleri birçok formatta kaydedebiliyorsunuz. Üç boyutlu modelleri 3D Studio Max ve Maya gibi popüler uygulamaların formatlarında kaydedebilmek de mümkün.

Görsel düzenleme

Uygulama içerisindeki iki ve üç boyut editörleri etkileşimli dokümanlar oluşturmak amacıyla etkileşimli katman ve
sıralamalar için kullanılabiliyor. Üst seviye editörle senaryoları sürükleyip bırakarak modeller oluşturabilir, alt seviye editörle tek tek kod yazabilirsiniz. Her senaryo bağımsız üç boyutlu modeller, kaplamalar, arka plan resimleri ve sesler içerebilir.

Tak – çalıştır

Microsoft Visual Studio kullanıcıları, C++, C# ya da VB.Net projelerinde DX Studio Playerı diğer bileşenler gibi araç çubuğuna ekleyip, oradan projelerinin içine sürükleyip bırakarak kullanabilirler. Bu sayede DX Studio motorunu kullanan gelişmiş üç boyut uygulamaları hazırlayabilirsiniz. DX Studio dokümanları MS Office uygulamalarına da eklenebiliyor. Örneğin bir sanal bina gezintisini PowerPoint sunumunuzda kullanabilirsiniz.
Dilerseniz projeleri kendiliğinden çalışır EXE dosyalar haline getirebiliyorsunuz. Bu uygulamaların çalıştırılacağı sistemlerde DX Studio yüklü olması gerekmiyor. Sistemde uygun DirectX sürümü olmaması halinde programınız gerekli uyarıyı yaparak otomatik olarak gerekli güncellemeyi indirip yükleyebiliyor. Bu da projelerinizi
kolaylıkla dağıtabileceğiniz anlamına geliyor.

Bağlı kalın

DX Studio, Windows 2000 ve 2003 sunucularında çalışabilen serbestçe dağıtılabilir bir sistem servisiyle birlikte geliyor. Bu servis aracılığıyla DX Studio dokümanları arasında haberleşme sağlanıyor. Bu servisle, birden çok kullanıcının web sitesinde yayınladığınız bir sanal dünyanın içinde gezerken birbirini görebilmelerini ve etkileşimde bulunabilmelerini sağlayabiliyorsunuz.

DX Studio İndirme Linki
http://www.dxstudio.com/download.aspx

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.