İşlemci Sürekli Tam Çalışıyor

İşlemci Sürekli Tam Çalışıyor

İşlemci her zaman %100 çalışıyor sorunu ve çözümünü anlatacağız. Bilgisayarınızın işlemcisinin her zaman tam performans çalışması sizin için büyük dezavantajdır. Çünkü program çalıştırmak istediğinizde veya oyun oynamak istediğinizde sisteminiz kilitlenebilir. Sistem kilitlenmesi halinde ise bilgisayarınızı resetlemek sorunuzu çözmeyecektir. Çünkü aynı sorun bilgisayarınızı açtığınızda devam edecektir. Şimdi bu sorunu nasıl düzelteceksiniz ona geçelim.

CPU %100 Çalışıyor Nasıl Düzeltirim

işlemcinin sürekli tam performans çalışması genellikle malware türü casus yazılımların işletim sisteminize bulaşmasından kaynaklanıyor. Eğer sisteminizde iyi bir Antivirüs yazılımı yüklü değilse hemen kurun ve zararlı veri tabanını güncelleyip tam sistem taraması gerçekleştirin. Daha sonra Malwarebytes Free yazılımını bilgisayarınıza yükleyip güncelleyin ve ikinci bir taramayı da bu yazılımla gerçekleştirin bu yazılım yalnızca Malware casusları için geliştirilmiştir.

Eğer Antivirüs ve Antimaiware yazılımları işletim sisteminizde herhangi bir zararlı tespit etmediyse sorun daha önce yüklemiş olduğunuz bir programdan kaynaklanabilir. Bunun içinse Ctrl + Alt + Delete tuşlarına aynı anda basın ve Görev Yöneticisi‘ni çalıştırın buradan işlemler sekmesi altından işlemciyi meşgul eden uygulamayı tespit edin. İşlemi sonlandırmadan önce internette küçük bir araştırma yaparak işlemciye meşgul eden program hakkında bilgi toplayabilirsiniz.