Öne Çıkan Görselin Boyutları Nasıl Ayarlanır

Öne Çıkan Görselin Boyutları Nasıl Ayarlanır

tabanlı web sitelerinde görsel boyutlarını ayarlamak tasarımcıların sürekli karşısına çıkan sıkıntılarından bir tanesidir. Tasarımcı için çok fazla parametre bulunuyor. Görsel boyutu eklenen resim ile, ayarlarından, CSS tanımlarından yada temanın functions.php dosyasından tanımlanmış olabilir. Sürekli bu deneme yanılma süreci sizi sıkabilir. Birçok kullanıcısı kod bilmiyor. Bu nedenle karmaşık kodlar arasında boğulduğu gibi tasarımı da bozabiliyor. Ancak bu eklenti sayesinde, siteniz için özel resim boyutları oluşturabilirsiniz. Tema resim boyutlarınızı doğrudan ortam seçeneği sayfasında geçersiz hale getirebilirsiniz.

Simple Image Sizes Eklentisi ile Yeniden Boyutlandırma

Daha önce oluşturduğunuz tüm boyutları yeniden oluşturabilir ve hangisini yeniden oluşturmak istediğinizi seçebilirsiniz. Resimleriniz için oluşturulan boyutları doğrudan yayınlarınızda kullanabilir ve doğru boyutta resim ekleyebilirsiniz.

Simple Image Sizes Eklentisini Yükleme

Kurulum yapmak için ilk önce sol menüden Eklentiler sekmesine tıklayıp açılan menüden Yeni ekle seçeneğine tıklayın. Arama bölümüne eklentinin adını Simple Image Sizes yazın ve Hemen yükle butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittikten sonra Etkinleştir butonuna tıklayarak eklentiyi aktif edebilirsiniz.

Simple Image Sizes Eklentisi Kullanımı

Eklentiyi kurup aktif ettikten sonra sol menüden Ayarlar -> Ortam sekmesine tıklıyorsunuz. Burada resimlerin boyutları sizi karşılıyor. Bu ekrandan isterseniz bazı boyutlandırmaları aktif etmeyebilirsiniz. Bunun dışında sayfa ve tekil yazı alanlarını devre dışı bırakabilirsiniz. Seçimlerinizi ve boyutlarınızı seçtikten sonra Regenerate Thumbnails butonuna tıklamanız yeterlidir.

Simple Image Sizes Eklenti İndir

https://tr.wordpress.org/plugins/simple-image-sizes/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Berk Acer:Güzel ama windows 10 eksik benimki win 10...
  • Mehmet:Tweetlerimin tek tek d3gil ,komple nasil retweet y...
  • Oya nefes:Fasık hesabımı yanlışla sildim geri yuklermisiniz...
  • Kadir:Konuyu belki hortlatacam ama yardımcı olabilecek v...
  • Vivian Dsena:Lütfən benim fezbook hesabım kapadlıb eski hesabım...
  • admin:Marka-model nedir? Birde ne yaparken ısınıyor. Mes...
  • adem sima:hocam ben de ısınma sorunu var...
  • alperen:verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...