Online Sanal Arduino Kullanımı

Online Sanal Arduino Kullanımı

kullanmak ve öğrenmek için herhangi bir devre elemanına veya kodlama Chipine ihtiyacınız yok, ile yapmak istediklerinizi gerçek hayatta yapmak yerine ilk başta similasyon ortamında yapıp test edebilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir üret ödemenize gerek yok, elektronik çizim programı olan Proteus ve Eagle gibi paket yazılımların online versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Tasarlayacağınız devreleri uygulamadan önce simülasyon üzerinde deneyebilirsiniz. Özellikle başlangıç aşamasındaysanız size tavsiyem bu tür bir sanal bir platform kullanmanızdır. Tinkercad adlı bir web sitesi bize bu imkanı sağlıyor. Bu web sitesi hem ücretsiz hem de kullanımı oldukça kolay bir arayüze sahip.

Tinkercad Üye Olma ve Kullanma

Web tarayıcınız üzerinden https://www.tinkercad.com adresine gidiniz. Daha önceleri sadece İngilizce olan web site artık Türkçe dil desteği de vermektedir. Anasayfa da sağ üst bölümde yer alan Kaydol butonuna tıklıyorsunuz.  

Daha sonra ülke ve doğum tarihi seçmeniz gereken bilgi erkanı karşınıza gelecektir. Bilgileri doldurduktan sonra Next butonuna tıklayınız.

E-Mail adresinizi ve site için belirlediğiniz parolanızı yazınız. Create Account butonuna tıkladığınızda artık bu web site için belirlemiş olduğunuz kullanıcı hesabınız oluşturulmuş olacaktır.

Karşınıza çıkan ekranın sol bölümünde Circuits seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra Create new Circuit butonuna tıklayarak sanal bir ortamda devre tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yasemin Dilan:Faydalı programlar, teşekkürler. usb virüs temizle...
  • melda taptık:blogcu.com da şifremi ve kullanıcı adımı hatırlamı...
  • Hero_emiya:Ben notebookumu açıp temizledim fakat temizleme so...
  • toygar:kapatılan face hesaplarını açan varsa benimle ilet...
  • tolga:1 saatir arıyorum yok regeditten oraya gir buraya ...
  • Emir:Çok teşekkürler...
  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...