Photoshop ile Buruşuk Renkli Poster Hazırlama

Photoshop ile Buruşuk Renkli Poster Hazırlama

ile istediğiniz bir resme buruşuk kağıt efekti vererek renkli bir postere dönüştürebilirsiniz. Biz bu makalede adım adım örnek bit hazırlayacağız. veya posterler bir şeyi duyurmak yada tanıtmak için hazırlanan, kalabalığın görebileceği yere asılan, genellikle resimli duvar ilanı olarak tanımlanır. Afişler genelde reklam veya propaganda yapmak, yeni bir oyun, film ya da ürünü duyurmak için kullanılır. Şöyle bir düşünecek olursak tanıtım konusuna firmalar büyük önem veriyor. Biz tasarımcılarda sıra dışı afişler hazırlayarak dikkati çekmeyi başaran posterler tasarlamalıyız. Şimdi bir resmi kullanarak buruşuk renkli bir hazırlayacağız.

Buruşuk Renkli Poster Nasıl Hazırlanır

İlk olarak düzenlemek istediğiniz resmi ve buruşuk arka plan resmini ’a atıyorsunuz. Daha sonra resmin üzerine tıklayın ve Adjustment Layer sekmesine tıklayın ve açılan menüden Gradient Map… sekmesine tıklıyorsunuz. Gradient Map penceresi açıldığında renk bloğuna tıklayarak Gradient Editor ekranını açın ve renk seçin, OK butonuna tıklayıp resmi renklendirin.

Yine resmin üzerindeyken Adjustment Layer sekmesine tıklayın ve açılan menüden Hue/Saturation… sekmesine tıklayın. Ayar penceresindeki Saturation kısmını -25 civarına kadar indirin. Bu ayar resminizin ışık ve renklerine göre değişkenlik gösterecektir.

Buruşuk kağıt resmi olan arkaplanı aktif ettikten sonra Overlay ayarına getirip Opacity değerini %50’ye kadar düşürüyorsunuz. Son olarak iki resmi daha fazla iç içe sokacağız.

Arkaplan resminin üzerindeyken Adjustment Layer sekmesine tıklayın ve açılan menüden Levels… sekmesine tıklayın. Açılan ayar penceresinden siyah imleci boşluk bölümü ileri alın. Posteriniz hazır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Buradakiler anasayfa için anlatılmış eklenti kulla...
  • murat:merhabalar hocam, her yazı eklediğimde mi bu işlem...
  • admin:Bu işlemi yaparsanız belleği formatlamış olrsunuz....
  • Baran Aydın:Abi burda yazan her şeyi yaptım ve usb de olan 29K...
  • Fərid:Nolur arka plan fotoğrafini deyiwmek istiyorum...
  • SAHRA pat:Hesabim kapatıldı yardımcı olun...
  • nedim:Peki bunun tam tersini yapan bir eklenti var mı? Y...
  • İlker Ergün:Müthiş çözüm ya. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi...
  • Master:Çok saol sayenizde app store açıldı....