Power Point Sunumları Nasıl Videoya Çevrilir

Power Point Sunumları Nasıl Videoya Çevrilir

Power Point sunu hazırlama programında yapmış olduğunuz sunuları ekstra bir program indirmeden videoya dönüştürebilirsiniz. Microsoft PowerPoint gerekli olan tüm düzenleme araçlarını ve aynı zamanda sunuma özel seçenekleri sunuyor. Geçişler, animasyonlar ve Office yazılımlarının temel bileşenleri ile görseller, videolar, müzikler ve grafikler ekleyip sunuları istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Microsoft PowerPoint sürükle bırak özelliğini desteklemesi sayesinde sunumları çok daha hızlı ve kolay hazırlayabiliyorsunuz. Ancak hazırlanan bu sunuları başka bir bilgisayarda çalıştırmak istediğinizde o bilgisayarda Power Point programının kurulu olması gerekiyor. Bunun yanı sıra artık günümüzde kullanıcılar hazırladıkları sunuları sosyal ağlarda ve video sitlerinde paylaşmak istemektedir. Eğer sizde Power Point sununuzu videoya dönüştürmek istiyorsanız ekstra bir programa ihtiyaç duymadan bunu yapabilirsiniz.

Power Point Sunusunu Videoya Çevirme

Power Point programında sununuzu hazırladıktan sonra Dosya -> Farklı Kaydet seçeneklerine tıklıyorsunuz burada karşınıza bir pencere çıkacak ve Kayıt türü bölümüne tıklayıp buradan MPEG-4 Video (*.mp4) yada Windows Media Videosu (*.wmv) seçeneklerinden birini seçiyorsunuz ve Kaydet butonuna tıklıyorsunuz. Bu biraz zaman alabiliyor, kullanmış olduğunuz resim, müzik ve sunumun uzunluğuna göre değişiklik gösterebiliyor.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. Yusuf dedi ki:

    Peki powerpoint slayt gösterisi şeklinde hazırlanmışsa nasıl yapacağız.
    Çünkü müzik eşliğinde tam ekran oynatıyor slaytı. Bunu nasıl videoya çevirebiliriz ? yardımlarınız bekliyorum teşekkür ederim.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.