RAR – ZİP Dosyalarının Şifrelerini Kırmak Resimli Anlatım

RAR – ZİP Dosyalarının Şifrelerini Kırmak Resimli Anlatım

Şifresini unuttuğunuz ZIP, RAR, ACE, ARJ uzantılı sıkıştırılmış dosyaların şifresini bulacağız, adım adım resimlerle programın nasıl çalıştığını anlatacağız. ZIP, RAR, ACE, ARJ dosyalarının şifrelerini kıran tam bir algoritma henüz yok ama deneme yanılma yoluyla şifreleri çok hızlı bir şekilde bulan programlar mevcut gayette başarılılar.

Kimi zaman o kadar çok şifre kullanırız ki, bu şifreleri ya bir yere not almak ya da saklamak zorunda kalabiliriz. Unutulmadan dolayı kimi zaman en önemli verileri yeniden oluşturmak veya çöpe atmak gerekebilir. En sık gelen şikayetler ise internetten saatlerce indirmek için uğraştığınız dosyaları ZİP ya da RAR dosyaları halinde internete yüklenmesi dosyaları indiriyorsunuz bide bakıyorsunuz ki şifreli emekleriniz boşa gidiyor İşte herkesin başına gelebilecek bu türden olayları ortadan kaldırmak için bu yazılım birkaç tıklama ile ortadan kaldırabilirsiniz. Şimdi dilerseniz bu yazılımın işleyişini ve nasıl işler başardığını birlikte görelim.

Şimdi konunun daha iyi anlaşılması açısından bir örnek ile anlatalım daha önceden şifrelediğimiz Rar dosyasını www.Dijitalteknoloji.Net adresimizin kısaltması olan büyük harflerle DT olarak belirledik.

İlk etapta buraya tıklayarak programı indiriyoruz. İndirdikten sonra sistemimize yüklüyoruz yükleme işlemi bittiği zaman programı çalıştırıyoruz. Aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkıyor.

Yukarıda da göründüğü gibi Büyük harf, küçük harf, rakam, sembol ve boşluk seçenekleri mevcut eğer şifreyi kendiniz belirlediniz ise az çok nasıl şifre koyduğunuzu hatırlıyorsunuzdur. Hiçbir şey hatırlamıyor veya internetten indirdiğiniz herhangi bir dosya ise “All printable” seçeneğini seçiyorsunuz ve “Open” düğmesine tıklıyoruz şifresini kırmak istediğiniz dosyayı seçiyoruz hepsi bu kadar program şifreyi kırmak için çalışmaya başlıyor.

Eğer belirlediğiniz şifre çok uzun veya karakterler içeren bir şifre ise uzun zaman alabilir Büyük harf, küçük harf, rakam, sembol ve boşluk kombinasyonlarını denediğinizi düşünecek olursanız ne kadar zaman geçeceğini az çok düşünebilirsiniz. Bilgisayarınızın donanım özellikleri de şifreyi bulma hızında etkilidir.

Mevcut dosyalarınızda CRC hatası varsa bu sayfa bir göz atıp CRC hatası nasıl düzeltilir inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum (18 Yorum)

 1. mr.mean dedi ki:

  intarnetimiz yavaş ben l4d2 indirdim adam geldi parola koydu böyle sein içine tükürüim

 2. BRONZKRİSTAL dedi ki:

  ufyaa çok beklemek lazım

 3. Onur dedi ki:

  bende not faund yazio yav nasil halletcem

 4. sezai dedi ki:

  alın size seriali v4.53 ün serialidir
  ARCHPRP-LEHKE-58253-RHCZW-73269

 5. DarkExveemon dedi ki:

  bu en fazla 4 karakterlik şifreleri bulabiliyo daha yükseğini bulmak için kod istiyo :/

 6. Messi dedi ki:

  ya kardeş ben OPEN e basıyom Zipin İçerdiği Dosyayı açıyom ama zip görünmüyo axr Diye Bi uzantıda aryıo tüm dosyalar diyorum zip görünüyo açıncada hani senin şifren DT oluyodu bende NOT FOUND yazıyo ne yapabilirim ???

 7. Mehmet BAYRAK dedi ki:

  serial kodet numarası isitiyor kardeş sende varda numarayı verebilirmisin. yoksa proğram full olmuyor.

 8. Remy dedi ki:

  Lenght tabından şifrenin kaç karak terli ola bileçeğini yazıyorsun orda mesela defaul gelen 1-4 tür yani max 4 haneli şifre ara demek gibi bişey sen onu 10 yapcan yada 20 nekadar uzun yaparsan okadar uzun sürer.. ama şifyi koyup unutanlar en azında abuk suubk bir karakter koymadıklarını bildiklerini için yada büyük harf kullanmadıklarını bildikleri için seçeneklerden sadece kücük harf ve sayıları deneyi işaretleyerek sonuca ula şabilir.

 9. Mert dedi ki:

  Şifre bulunmadı diyor yha :(

 10. abdullah dedi ki:

  şifre bulunamadı diyor.
  bu durumda ne yapmamız gerekir?

 11. ali dedi ki:

  peki bu program rar yada zip dosyalarının içindeki resimleri yada word yazılımlarını şifre kırıldıktan sonrada açabiliyormu ?

 12. noname dedi ki:

  direk install yapın, şifre yazmayın

 13. Gencbey dedi ki:

  Arkadas cok tesekkur ediyorum…kaL sagLicakLa…

 14. tercih dedi ki:

  Program ücretsiz olduğundan gerek görmemiş heralde

 15. ibrahim ataklı dedi ki:

  Bu programın crack patch i yok. yani yaptınız bir iyilik bari onu da verseydiniz.

 16. cavit dedi ki:

  şifresi yokki bu proğramın? kurulurken şifre istiyor şifre olarak ne yazacağız.

 17. sanene ismimden :D :) dedi ki:

  saol arkadaşş bende bu işe yaraan programı arıordum 30 tane unuttuğum rar şifresi vardı saollasın gardaşş :D

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.