Samsung 32 GB RAM DDR3

Samsung 32 GB RAM DDR3

dünyanın ilk (- ) duyurdu. İşlemcilerin artan çekirdek sayısı hızla yükselen işlemci hızı ve bununla birlikte gelişen işletim sistemleri 32bit’ten 64bit’e geçmeye başladılar bile giderek artan 64bit işletim sistemleri ve önümüzdeki yıllarda 128bit geçilecek bunu gören Samsung tek bir modül olarak sunduğu 32 GB RAM‘de 40-nanometer (nm) mimarisi ile üretilen RAM‘ler DDR3 teknolojisi kullanılarak üretildi.

Samsung yeni ürettiği 32 GB RAM’de endüstrinin en yüksek yoğunluklu DDR3 RDIMM bellek modülünü örneklendirmeye başladı. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan, çift zarlı 36 adet 4Gb DRAM yongasının kullanıldığı 32GB kapasitlei yeni bellek modülünün, 1066MHz’de çalıştığı ve çift işlemcili sunucularda 384GB’a, dört işlemcili sunucularda ise 2TB’a kadar bellek kullanımını mümkün kullanacağı bildiriliyor.

; (Random Access Memory- Rastgele Erişilebilir Bellek) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. RAM bilgilerin geçici olarak depolandığı bir hafıza türüdür. Bilgisayarlar genellikle o an üzerinde çalıştıkları programlar ve işlemlerle ilgili bilgileri RAM denen bu hafıza parçasında tutarlar. RAM ve sabit sürücü temel olarak aynı bilgileri saklarlar, ancak işlemcinin RAM’deki bilgilere erişme ve onları işleme hızı, sabit sürücüdeki bilgilere erişme ve onları işleme hızından çok daha büyüktür.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

 1. ali dedi ki:

  pfff.teknolojiye kimse yetişemez kardeşim.hele pc yakınta entere basmadan işlem yapcaz.elimizi getirsek üstüne doğru yetcek.gerçi dokunmatik muhabbetindeyiz daha ondan sora.

 2. dat video dedi ki:

  Güzel bir konuya değinmişsiniz, bunu bizlerle paylaşıp sitenizde yer verdiğiniz için tşk ederim.
  sevgiler yavuz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...
 • mustafa:işlemcinin hızı 3.1 ama 2.50 de sabit kalmış. csgo...
 • zz:ben bilgisiyardanım...
 • ali kaya:listedeki isimler etikette sonraki sayfalarda tekr...
 • Ebru:Merhaba bende ayni durumu yaşıyorum acabildinizmi ...
 • Bilmiyor:Alabildinizmi hesabınızı geri...
 • Salih:Ya abi ya sifremi giremiyorum böyle şey olmaz ama ...
 • m.ç.:İntel Atom N450 1.66 ghz işlemci 160 gb sata hdd ...
 • Ebrar:Aynen bende eba bile açılmıyor hata kodu geliyor y...