Silinen Dosyaları Kurtarma

Silinen Dosyaları Kurtarma

   Günümüzde dijital ürünler oldukça hayatımıza girmiş durumda dijital fotoğraf makinesi, MP3/MP4 playerler, Hard disk, Flaş bellek, Hafıza kartları başta olmak üzere daha bir çok cihaz ve bu cihazlarımızın gerek dahili hafızaları gerekse hafıza kartlarından yanlışlıkla silinen veya daha önceden silip sonradan pişman olduğumuz dosyaları geri kurtarabiliriz.

   Daha önce test ettiğimiz bu program ile format çektiğimiz 512MB‘lık bir hafıza kartı üzerinde denedik 510MB’lık bir bölümü kurtardık buda 700 jpg formatlı resim dosyası ediyordu. Daha etkili sonuçlar almak için gerçekten profesyonel kurumlara gitmeniz gerekir mi bu tip özel durumlar var mesela hafıza kartına format çektikten sonra üzerine tekrardan bilgi yazdırırsanız program bazı dosyaları kurtaramayabilir.

   Program kapsamlı bir şekilde hazırlanmış mesela hafıza kartınızda tüm verileri geri kazanmak yerine sadece videolarınızı geri istiyorsunuz o zaman yapmanız gereken şey sadece istediğiniz formatı seçerek (örneğin avi) videolarınızı kurtarmış olursunuz buda size zamandan tasarruf sağlar.

   İlk olarak yapmanız gereken şey Buraya tıklayarak kullanacağımız programı indirmek. Daha sonra kurtarmak istediğiniz hafıza kartınızı kablo veya herhangi bir cihazla bilgisayara takmanız. Geri kalanı oldukça kolay resimlerle anlatalım

null

null

null

null