windows 7 Görev zamanlayıcısı Nasıl Kullanılır

windows 7 Görev zamanlayıcısı Nasıl Kullanılır

Windows 7 işletim sisteminde görev zamanlayıcısı sayesinde istediğiniz herhangi bir programı istediğiniz bir zamanda otomatik olarak çalıştırmanızı veya görüntülemenizi sağlayacağız. Daha önceki Windows sürümlerinde ekstradan program yükleyerek yaptığımız bu işlemi Windows 7’de görev zamanlayıcısını kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Şimdi sırası ile nasıl kullanacağınızı anlatmaya başlayalım.

ilk olarak başlat düğmesine tıklıyorsunuz programları ve dosyaları ara bölümüne görev zamanlayıcı yazıyorsunuz ve görev zamanlayıcıya tıklıyorsunuz.

Görev zamanlayıcı çalıştığında sağ taraftaki menüde temel görev oluştur kısmına geliyorsunuz ve tıklıyorsunuz.

Basit görev oluşturma sihirbazını çalıştırmış olacaksınız burada yeni oluşturacağımız görev için bir ad ve açıklama bilgisi giriyorsunuz ve ileriye tıklıyorsunuz.

Bu görevi ne zaman nasıl çalıştıracağımızı soran ekranda günlük, haftalık, aylık, bir kez, bilgisayar başladığında, oturum açtığımda gibi seçenekler var biz örnek olsun diye aylık seçeneği seçeceğiz siz buradan kendinize uygun olan seçeneği seçin ve diğer adımda tam zamanlamanızı seçin

Eylem sekmesinde ise Program başlat, E-posta gönder veya ileti görüntüle seçenekleri mevcut çıkan ekranda program başlatı seçiyoruz.

Gözat düğmesine basarak çalıştırmak istediğiniz programın exe dosyasını veya açmak istediğiniz dosya belge gibi dosyalarınızı seçiyorsunuz

En son çıkan ekranda son düğmesine basarak işlemi tamamlıyoruz. Bu şekilde istediğimiz bir programı dosyayı istediğimiz tarih ve saatte otomatik olarak çalıştırabiliriz. İstediğiniz bir tarihte E-posta gönderebilir veya unutmamanız gereken bir notu ekrana getirtebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (6 Yorum)

 1. Murat kaya dedi ki:

  Mrblar peki ben oluşturmuş olduğum scriptleri kuyruk yaparak calistarabilirmiyim

 2. hugooo dedi ki:

  Masaüstüne fotoğraf ekleyebilmeniz için en az Win7 Home Premium kullanmanız gereklidir.Bilgisayar kapalıykende çalışır.

 3. gsli dedi ki:

  bilgisayar kapanırken çalışıyomu acaba

 4. defdef dedi ki:

  Bilgisayar kapalıyken de çalışıyor mu?

 5. tuğçe dedi ki:

  çok beğendim bu siteyi..peki, ben neden masaüstüme fotoğraf kullanamıyorum.samsung windows 7 …

 6. tuğçe dedi ki:

  masaüstüne resim koyamıyoum :( neden ?

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar