Windows ile Android İşletim Sistemini Bir arada Çalıştırma

Windows ile Android İşletim Sistemini Bir arada Çalıştırma

Windows işletim sistemli bir bilgisayara sahipsiniz ve Android işletim sistemini yükleyip kurcalamak istiyorsunuz. Kullanıcılara tamamen ücretsiz sunulan VirtualBox sanal işletim sistemi oluşturma programı ile Windows işletim sistemli bilgisayarınıza nasıl sanal bir Android işletim sistemi yükleyeceğinizi anlatacağız. Kullanıcılara daha önce VirtualBox programı ile daha önce Windows 7 ile Windows XP bir arada kullanma ve Windows 7 ile Linux işletim sistemini birlikte nasıl kullanacağınızı anlatmıştık. Eğer daha önce bunlardan birini denediyseniz yine anı mantıkla Android işletim sistemini deneyeceksiniz.

Daha Önce yayınladığımız konuları inceleyebilirsiniz;

Windows 7 ile Linux Birlikte kullanmak

Windows 7 ve Windows XP birilikte kullanmak

Şimdi adım adım bilgisayarınıza Android işletim sistemini yükleyeceğiz. İlk önce bizim için gerekli olan yazılımları indirelim. Virtualbox programı, Winrar veya 7-Zip, ücretsiz oluşu nedeni ile 7-Zip programını öneriyoruz. Android işletim sistemi;

7-Zip Sıkıştırma Programı İndir

virtualbox Son Sürüm İndir

Android İşletim sistemi İndir

Sanal Android işletim sistemini kurmak için gerekli tüm yazılımları indirdikten sonra 7-Zip ve Virtualbox programlarını yüklüyorsunuz. Programı kolayca yükleyebilirsiniz ilgili adımları izlemeniz yeterli ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok, programı yükledikten sonra çalıştırıyorsunuz. Resimde de göründüğü gibi Android.vbox dosyasını VirtualBox programının üstüne sürükleyip bırakınız.

Virtualbox programının Türkçe dil desteği bulunduğundan kullanmakta zorlanmayacaksınız. İlgili adımları yaptıktan sonra Başlat butonuna basarak kuruluma geçebilirsiniz. Kurulum bilgisayarınızın hızına bağlı bir şekilde de değişmektedir. Sadece birkaç dakika içerisinde sanal Android işletim sisteminiz hazır hale gelmektedir.

Yorumlar

Yorum (6 Yorum)

 1. ali dedi ki:

  şimdi bunu kurduk ama herhangi bir apk bu programa nasıl yüklenecek ve izlenecek konuyu yazıp anlatan arkadaşa sorulmasına ragmen cevap vermemiş.Acaba kopyala yapıştırmı yaptı.

 2. Bilal dedi ki:

  Ben android 4.2 yi kurdum fakat internete ne yaptıysam bağlayamadım bunun bir çözümü varmıdır

 3. ömer dedi ki:

  virtualbox Son Sürüm İndir e tıkladım 50 tane şey çıktı hangisine tıklayıp indirecez beyler

 4. Celal dedi ki:

  kurulum v.s tamamda. sanalda internete çıkarma işini çözemedim. Wireeles kartı yok .

 5. Selam dedi ki:

  kardeşim açıklamalar için teşekkür ederim. fakat Android.vbox dosyasını bırakın hiç birşey program içine sürükleyip bırakamıyoruzda içine de yükleyemiyoruz. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 6. DOĞAN CAN dedi ki:

  sağolun gerçekten beni çok iyi şekilde aydınlattınız virtual box u kullandım daha önce çok oldu kullanalı ama pardus için kullanmıştım ama android için kullanabileceğm aklıma gelmedi hiç bende diyorum bu programı nerden tanıyorum =) gerçekten çok teşekkürler biraz kurcalayabilirim =)

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.