Windows Şifrenizi Mi Unuttunuz

Windows Şifrenizi Mi Unuttunuz

  şifrenizi mi unuttunuz aradığınız cevap bu yazıda bulacaksınız. şifresi kırılabilir o zaman neden oluşturuyoruz buda ayrı bir soru tabi ki, ofiste veya bir arkadaşınızın bilgisayarına girmek istediğinizde karşınıza bir çıkabilir bu sorunu kolaylıkla aşabilirsiniz işte aradığınız cevap.

  Windows açıklarını kapatarak her geçen gün yeni bir versiyonu çıkıyor Windows açıklarından şikayet ederiz ancak bu açıklar bazen işimize de geliyor. Şifre kırma programlarını mercek altına aldık ve sizin için en iyisini seçtik şuanda şifre kırma programları ya deneme yanılma yoluyla ya da BOOT yöntemiyle kırılabiliyor.

  Bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz açılış ekranında F8 tuşuna basarak gelen menüden GÜVENLİ KİP seçeneğini seçiyoruz. Windows seçenekleri geldiğinde şifreli olan hesap ile birlikte guest, , adminastor veya yönetici gibi şifresiz bir hesap gelecektir, şifresiz hesaba giriyoruz. Windows açıldıktan sonra yapacağınız işlemler Denetim Masası > Kullanıcı Hesaplarına tıkladıktan sonra UNUTULAN PAROLALARINI ÖNLE seçeneğine tıklıyorsunuz disket yada cd seçerek şifreyi alabilirsiniz.

  Bu güvenlik açığını önlemek için yaptığınız kullanıcı hesabı dışındaki tüm hesapları silebilirsiniz artık şifrenizi unutmanız durumunda bu yöntem bir işe yaramayacaktır. Tüm hesapların şifrelenmesi durumunda 1.4MB küçük bir programla bu sorunu halledebiliriz.

  İlk yapmanız geren buraya tıklayarak kullanacağınız programı indiriyorsunuz burada indirdiğiniz dosya imaj dosyasıdır bu dosyayı disket veya CD çekmeniz gerekir. Çünkü açılışta boot edeceksiniz. İngilizce bir site karşınıza çıkacaktır. Disket için bd080526.zip CD için cd080802.zip dosyalarından birini indirmelisiniz. Zip dosyasını bir klasöre çıkartıp içinde bulunan install.bat dosyasını çalıştırarak imaj otomatik olarak disket veya CD çekmelisiniz.

  Bu sistem bütün Windows sistemlerinde geçerlidir. NT 3.51, NT 4 (Tüm versiyonlarında ve SPs), Windows 2000 (Tüm versiyonlarında & SPs), Windows XP (Tüm versiyonlarında, SP2 ve SP3), Windows Server 2003 (Tüm versiyonlar SPs), Vindows Vista 32 ve 64 bit testlerini başarı ile geçmiştir.

  Disket ya da CD taktıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz ve karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkıyor 1 seçeneğini seçerek Windows şifresini sıfırlayabilirsiniz.

  Soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız karşılaştığınız sorunlarda çözüm için size yardım edecek sitede yetkili birilerini bulabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (3 Yorum)

 1. melek dedi ki:

  eywallah yaa :)) benim bilgisayarda cd yeri olmadığından format atamıyoduk sayenizde şifreyi kırdık çokk tşkrlr

 2. disket dedi ki:

  disket mi kaldı ya :)

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...
 • mustafa:işlemcinin hızı 3.1 ama 2.50 de sabit kalmış. csgo...
 • zz:ben bilgisiyardanım...
 • ali kaya:listedeki isimler etikette sonraki sayfalarda tekr...
 • Ebru:Merhaba bende ayni durumu yaşıyorum acabildinizmi ...
 • Bilmiyor:Alabildinizmi hesabınızı geri...
 • Salih:Ya abi ya sifremi giremiyorum böyle şey olmaz ama ...
 • m.ç.:İntel Atom N450 1.66 ghz işlemci 160 gb sata hdd ...
 • Ebrar:Aynen bende eba bile açılmıyor hata kodu geliyor y...