BRAVIA Nedir Bravia Engine 2 ve Bravia Engine 3

BRAVIA Nedir Bravia Engine 2 ve Bravia Engine 3

kelimesi Best Resolution Audio Visual Integrated Architecture kelimelerinin baş harfleri bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelimedir. Bu kelimenin Türkçe karşılığı ise En İyi Çözünürlüklü Sesli Görsel Entegre Mimari anlamına gelmektedir. Bu makalemizde , nedir, BRAVIA ENGINE nedir, nedir , PRO nedir, Bravia Engine 2 nedir ve nedir ve bu özellikler ne işe yarar bunlara değineceğiz. Satın alacağınız ürünün teknik özellikleri arasında geçen bu terimlerin ne anlama geldiğini öğrenerek hangi ürünün ihtiyacınıza karşılık verdiğini kolayca öğrenebilirsiniz.

BRAVIA ENGINE Nedir

BRAVIA ENGINE Sony televizyonlarda kullanılan yüksek görüntü performansı motoruna verilen addır. Canlı ve yüksek kontrasta sahip görüntüler elde etmek için karmaşık gürültü azaltma işlemi, düşük kontrasta sahip görüntüleri net ve gerçekçi bir getirir ve renk zenginliği katar. Ton aralığını genişletir, kontrastı artırır, renkleri eşleştirir, renk bozulmasını azaltır, harekete akıcılık katar, yeşil, mavi gibi tonlarını derinleştirir, görüntüleri temizler ve siyah tonları derinleştirir.

BRAVIA ENGINE PRO Nedir

bravia engine pro, gelişmiş dijital gerçeklik oluşturma teknolojisinden tam olarak yararlanarak bravia engine ex’in ötesine geçer. Bu, high definition sinyalinizi güçlendirerek daha mükemmel çözünürlük ve üstün resim performansı elde etmenizi sağlar.

BRAVIA 1080 Wireless Nedir

Kabloları görüş alanından çıkaran bravia 1080 wireless teknolojisi, harici blu-ray disc ve dvd oynatıcılarını, playstation 3 konsollarını ve diğerlerini bravia televizyonunuza kablosuz olacak bağlayabileceğiniz anlamına gelmektedir. bileşenler, bravia LCD setinizle Wi-Fi aracılığıyla iletişim kuran ayrı bir şık medya alıcısı kutusunda barındırılmaktadır. Buda, manzarayı bozan kablo kalabalığını düşünmeden aka ekranda 1080i yüksek kaliteli dijital görüntünün ve sesin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelmektedir.

BRAVIA Sync Nedir

BRAVIA TV’nizin uzaktan kumandasını kullanarak, Sony tarafından üretilmiş olan Handycam video kamera ya da Blu-ray Disc oynatıcınızı kontrol etmenizi sağlar. Sony ürünlerinden daha da iyi yararlanmak için bir diğer inanılmaz basit yöntem. Örnek olarak, Blu-ray Disc oynatıcınız HDMI bağlantısı üzerinden BRAVIA TV’nize bağlıysa, BRAVIA uzaktan kumandanızın Play tuşuna basarak, film izleyebilirsiniz. Veya Cyber-shot dijital fotoğraf makinenizi HDMI bağlantısı üzerinden BRAVIA TV’nize bağlarsanız, cihazda bulunan film ve fotoğrafları görüntülemek için TV’nin uzaktan kumandasını kullanabilirsiniz.

BRAVIA ENGINE EX Nedir

BRAVIA ENGINE EX, yeni ünlü BRAVIA ENGINE Akıllı Resim Teknolojisinin gelişmiş bir versiyonudur. Birçok işlevin aynısını fakat daha yüksek düzeyde yapar. Dört gelişmiş teknoloji (Kompozit Komponent Teknolojisi, Görüntü Formatı Teknolojisi, Düz Panel Ekran Teknolojisi ve Dijital Gerçeklik Oluşturma), daha fazla yoğunluk ve derinliğe sahip resim performansı üretmek için bira arada sunar.

Bravia Engine 2 Nedir

BRAVIA ENGINE 2 ile daha yüksek ayrıntı düzeyi ve kontrastlı görüntü alabilirsiniz. BRAVIA ENGINE teknolojisinin tüm görüntü geliştirme aşamalarını barındırmakla birlikte kendine özgü yeni dört işlem aşamasına ek olarak bir Tam Dijital İşlemci içermektedir. Bu özellik metinleri düzeltir, kontrastı yükseltir, çapraz çizgileri artırır.

Nedir

BRAVIA ENGINE 2 PRO; SD, HD ready ve hatta 1080i HD sinyallerini süper Full High Definition (1080p) sinyallerine yükseltmek için tasarlanmış Sony’nin benzersiz algoritmalarını kullanan yeni Dijital Gerçeklik Oluşturma (DRC) teknolojisini içine alır. Bu teknoloji ayrıyeten mevcut Full HD sinyallerini de geliştirerek muhteşem net ve canlı High Definition görüntüler sunar.

BRAVIA ENGINE 3 Nedir

BRAVIA ENGINE 3, herhangi bir HD veya SD kaynaktan gelen görüntü sinyallerini akıllı bir şekilde analiz ve optimize eder. Görüntüyü, kontrastı ve renk üretimini mükemmel sonuçlar için geliştirilen bir programdır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar