TV ile İnternete Bağlanın

TV ile İnternete Bağlanın

Güney Koreli elektronik üreticisi ve Amerikan internet hizmet sağlayıcısı , bir yandan bir başka Güney Koreli ve Amerikalı , diğer yandan televizyonları internet içeriğine bağlamak için ortaklık kurduklarını açıkladı.

null

Samsung ve Yahoo, yaptıkları ortak açıklamada, Samsung’un bazı düz ekran ve yüksek çözünürlüklü modellerinin, Yahoo’nun, izleyicilere zengin içerik ve internetle etkileşime girme olanağı sağlayan 5. kuşak uygulama platformu “” ile donatılacağını belirttiler.

Bu bu arayüzle donatılan ’ler izleyiciyi, Yahoo’nun internet siteleri aracılığıyla haber, fotoğraf veya video, borsa bilgileri gibi içeriklerle buluşturacak. Samsung, bu “arayüz” uygulamasına sahip televizyonları bu yıl içinde 13 Amerika ve Avrupa ülkesinde piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. İttifakın diğer kanadında da, LG marka televizyonun alıcıları, internetten film indirmeye yarayan Netflix’in yüklü bulunduğu plazma veya ekranlı yüksek çözünürlüklü “” () modellerini seçebilecek.

İnternette sörf olanağı sunmayan LG’nin bu model televizyonları, Netflix programlarına ulaşmak için konsol veya konvertör satın alma gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

LG ve Netflix’ten yapılan ortak açıklamada, Netflix abonelerinin, Netflix

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar