ADSL Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

ADSL Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

ADSL kelimesi İngilizce Asymmetric Digital Subscriber Line kelimelerinin baş harfleri bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelimedir. Ülkemizde şuanda en yaygın kullanılan bağlantı şekli ADSL bağlantısıdır. ADSL şifresi modeme bir kere yazıldıktan sonra tekrar yazılmamaktadır. Bu nedenden dolayı uzunca bir süre kullanılmadığından bu şifre genelde hep unutulur.

Yapmanız gereken ilk iş modemin ara yüzüne ulaşmalısınız. Bunun için web browser’ınızın URL adresine varsayılan ağ geçidinizi yazmalısınız. Bu genelde 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 olur. Daha sonra karşınıza kullanıcı adı ve şifre ekranınız gelecektir. Başarı ile giriş yaptıktan sonra kullandığınız modemin marka ve modeline göre değişiklik gösterse de temelde mantık aynı olduğu için kolayca şifrenizi bulabilirsiniz.

Modemin yönetim konsoluna girdikten sonra Kullanıcı adı ve şifre ayarlarının olduğu kısımda kullanıcı adınız ve şifreniz gözükmektedir. Şifreniz “*****” yada “…..” şeklinde gözüküyor ise bu şifreyi görebilmek için password recovery tarzı programlar kullanabilirsiniz.

Eğer şifrenizi bu yolla alamadıysanız 444 0 375 ADSL Müşteri Hizmetlerini arayarak ADSL hizmet numaranızı kullanıcı adınızı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.