seo dersleri

Ağ Kurulumu Ne İşe Yarar

Ağ Kurulumu Ne İşe Yarar

nedir? Ne için ağ kurmaya ihtiyaç duyarız? İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bir ağı yüzlerce farklı amaç için oluşturabilir ve kullanabilirsiniz. Ağ bağlantısı ile bilgisayarlarınızı internet erişimi kazandırabilir, yani bilgisayarınızı hayli geniş bir ağ olan World Wide Web’e katabilirsiniz. Bir ağ bağlantısı sayesinde bilgisayarlarınız arasında kolayca dosya aktarımı gerçekleştirebilir ve sistemlerin birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak bilgisayarınızdaki dosyaları ağa erişimi olan yazıcı, akıllı telefon ve tablet gibi diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz. Eğer evinizde birden fazla bilgisayar bulunuyorsa iki sistemle de internete erişmek için ağ bağlantısı oluşturmak zorundasınız.

Ev ağları bilgisayar veya ağ erişimli depolama birimlerindeki müzik, video ve fotoğrafları ağ erişimine sahip olan medya oynatıcı, Blu-ray oynatıcı, medya streamer cihazları veya akıllı televizyonlarda yürütmek, görüntülemek gibi daha kompleks işlemlere de olanak tanıyor. Böylece akıllı televizyonlar ile yüksek çözünürlüklü içerikleri bir USB bellek veya harici diske gerek kalmadan doğrudan ağ üzerinden stream ederek izleyebiliyoruz.

Eğer bilgisayarınızda yüksek depolama alanına sahip olan sabit diskler bulunuyorsa veya ağ bağlantılı depolama cihazı yani NAS sahibiyseniz ağınız üzerinden bilgisayarlarınızdaki dosyaları kolayca yedekleyebilir; dosyaları tek bir noktada depolayarak farklı cihazlarınızdan bu verilere hızlı şekilde erişebilirsiniz. Bu noktada ev ağınıza opsiyonel olarak dahil edebileceğiniz bir NAS cihazı verileri depolama, yedekleme ve ağa erişimi olan tüm cihazlarla paylaşım sürecinde büyük kolaylık sağlayacaktır.

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner