CSS Dosyası Nasıl Korunur

CSS Dosyası Nasıl Korunur

İnternet tasarımcılığı bilmeyenler için biraz zahmetli bir iş uğraşmak istemeyen veya ücretli olan tasarımları klonlayabilmek için bir takım yöntemler mevcut tasarımların en önemli dosyalarından biri olan dosyasını koruma altına alabilirsiniz. Bilmeyenler olabilir ingilizce açılımı Cascading Style Sheets, yani Türkçe Stil Tabakası şeklinde çevirebiliriz. kullanarak HTML ile yapamayacağımız birçok şeyi yapabiliriz. Bir sayfadaki tüm ögeleri veya belli bir kısım ögeyi renk, boyut, arkaplan resmi, sayfadaki konumu, sağından solundan olan boşlukları ve daha birçok özelliği yönünden ile tanımlayabiliriz.

Htaccess dosyası ile CSS dosyanızı koruyabilir ve tasarımlarınızı güven altına alabilirsiniz. yapmanız gereken ilk iş Htaccess dosyanızı açmak ve içerisine şu kodları eklemelisiniz. Eğer Htaccess dosyanızı bulamıyorsanız buraya tıklayarak nasıl ulaşacağınıza bir göz atınız.

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?dijitalteknoloji.net [NC]
RewriteRule \.css$ - [NC,F,L]

dijitalteknoloji.net yazan yeri kendi siteniz ile değiştirerek htaccess dosyanıza bu kodları ekleyiniz. Şunu unutmayın ki sitenizin başına gelebilecek sorunlardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayla:Sifre 7542 ben aradim oldu...
  • Ayla:Ben yaptim oldu sifre 7542...
  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir