E-Book Nedir – Nasıl Okunur

E-Book Nedir – Nasıl Okunur

Türkçe karşılığı E-kitap, elektronik ortamda yayınlanmış ya da elektronik ortama aktarılmış bu nedenden dolayı elektronik kitap adı da verilir. Elektronik ortamda kullanılan çeşitli protokoller ve yazılımlar ile bunları kullanan bilgisayarlar sayesinde izlenebilen metin, resim, film ve sesleri barındıran bir medya formatıdır. Okunabilen ifadesi yerine izlenebilen denilmesinin en önemli nedeni ise, bu kitaplarda sadece resim ve metin bulunmaması, yayının amacına yönelik olarak içinde film, animasyon ve ses gibi çoklu ortam materyallerine de rastlanabilmesidir.

Eğer bilgisayarınız veya e-book formatları destekleyen bir cihazınız varsa sizde çok rahat e-book hazırlayabilirsiniz. Aslında e-kitaplar internet üzerinden indirebileceğiniz dosyalardır. Çeşitli yardımcı programları kullanarak bilgisayarınızda e-kitapları okuyabilirsiniz. Hatta bilgisayarınız yardımı ile e-kitaplar da oluşturabilirsiniz.

PDF uzantılı dosyaları okuma;

Pdf uzantılı elektronik kitaplar Adobe Acrobat Reader – Foxit Reader gibi programların yardımı ile okuyabilirsiniz. Bu programlara site içi arama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

LIT uzantılı dosyaları okumak;

LIT dosya formatı microsoft tarafından geliştirilmiştir. Açmak için Microsoft reader kullanılabilir veya Convert LIT programı ile yazı dosyasına çevrilebilir.

MSReaderSetupUSA.exe

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir