Facebook Zaman Tüneli Virüsler Nasıl Temizlenir

Facebook Zaman Tüneli Virüsler Nasıl Temizlenir

zaman tüneline geçtikten sonra istenmeyen mesajlar ve saçma sapan reklamlarda hızlı bir artış gözlendi. Reklam şirketleri bedava reklam yapabilmek için kullanıcılarının duvarlarını kullanıyor ve buraya yazılan bir yorum veya paylaşılan bir bağlantı linki kişinin tüm listesine ulaşıyor. Buna ise neden olan kullanıcılarının uygulamalara izin vermesinden dolayı kaynaklanıyor. Şimdi uygulayacağınız adımlar ile bu istenmeyen mesajlardan kurtulabilirsiniz.  

İnternet sitelerinin Facebook uygulamalarını kabul ederken dikkatli olmalısınız. Her uygulama göründüğü kadar masum değil.

İlk yapmanız gereken Facebook hesabınıza giriş yapmaktır. Daha sonra sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan ok tuşuna basıyorsunuz ve açılan menüden “Hesap Ayarları” menüsüne giriyorsunuz.

Daha sonra karşınıza çıkacak olan “Genel Hesap Ayarları” sayfasının sol kısmında yer alan “Uygulamalar” menüsüne tıklıyorsunuz.

Karşınıza Facebook hesabınızda izin verdiğiniz uygulamalar listelenecektir. Sizi rahatsız eden uygulamaları buradan bulup sağ taraflarındaki “X” tuşuna basarak uygulamaları hesabınızdan kaldırabilirsiniz. Böylece sizin adınıza paylaşımlarda bulunamayacaklardır.

Eğer uygulamadan vazgeçmek istemiyorsanız. uygulamanın ayarlarını değiştirerek en azından listenizde paylaşımı engelleyebilirsiniz. Yine aynı listeden uygulamanın “Düzenle” butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra silmek istemediğiniz ancak paylaşımlarını kısıtlamak istediğiniz uygulamada yer alan “Herkes” kısmını “Sadece Ben” şeklinde değiştirerek uygulamanın paylaşımları sadece sizin tarafınızdan görülebilecektir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (7 Yorum)

 1. kasım dedi ki:

  değerli arkadaşlar bu virüsün silme işlemini çözdüm face boktan ana sayfaya girin o gelen videonun sağındaki sekmeye tıklayın orda sil e basıp silebilirsiniz

 2. yusf dedi ki:

  hesap ayarlarından kullanıcıyı değiştirin farklı bir şeyler yazın .

 3. arif dedi ki:

  refiye arkadaşımla birebir aynı çileyi yaşıyorum, kendiliğinden abone olup sayfa beğenme, bunlardan vazgeçip kaldırdığında bu sefer iki katı beğeni ve abonelik oluyor, lütfen yardım edin bize ne yapmalıyız !

 4. gülcan dedi ki:

  facebook da benim adıma iPhone mesajları gidiyo arkadaşlarıma ne yapmalıyım sıkıldım artık ne denediysem olmadı acil cevap bekliyorum

 5. refiye dedi ki:

  bakın ne kdar denediysen olmadı . Olur olmaz kişilere abone olup tanmadığım kişileri istemsizce ekliyorum acayip acayip sayfalar beğeniyorum . En iyi virüs programları indirdim silinmedi acil yrdıma ihtiyacım var . format mı gerekli ? bilgisayara bğlı bir şey olabilirmi . yaklaşık 3 aydır çektiğim işkencenin hatti hesabı yok . Ana sayfam tanımadığım kişilerle dolu. En kötüsü insanlar para verip abone alıyorlar . şimdiden sağ olun .

 6. murat dedi ki:

  yenı sıfre gonderın bana aaaaaaaaaaaaaaa

 7. sibel dedi ki:

  facebook da kendiliğinden bir çok kişiye abone oluyorum. bundan nasıl kurtulabilirim? lütfen yardım edermisiniz?…

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • admin:Bir işlemcinin saniyede gerçekleştirebileceği maks...
 • umit:saat hızı nedir?...
 • deryaozarslan:merhaba bende ıkı senedır bu olayı yasıyorum ben h...
 • onur:bende aynınseylerı ıkı yıldır yasyorum aklımdakı d...
 • Merve:Benim facebook hesabım durduk yere kapatıldı 1 haf...
 • mehmet:çok teşekkür ederim acayip işime yaradı. tertemiz ...
 • Serdar:Arkadaşlar hakımda yalan yanlış calıştıgım şirkete...
 • admin:Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?...
 • admin:Bataryanın modeline bağlı...