Fotoğrafın Nerede Çekildiğini Nasıl Bulurum

Fotoğrafın Nerede Çekildiğini Nasıl Bulurum

Elinizde güzel bir manzara fotoğrafı var veya meşhur olmuş her yerde gezen bir resim bulunuyor ancak fotoğrafla ilgili hiçbir bilginiz yok, ancak manzara fotoğrafları başta olmak üzere fotoğrafların nerede çekildiği ile ilgili bilgi edinme şansına sahipsiniz. Fotoğrafların nerede çekildiği ile ilgili arama yapıyorsanız Google size bu konuda da yardımcı oluyor. Çok yakından olmamak şartı ile ilgili genel görünümlü fotoğraflarda oldukça başarılı olan Google’nin bu arama özelliği sizi de bir hayli şaşırtacak;

Yapmanız gerekenler şu şekilde; ilk iş Google arama motoruna giriyorsunuz ve üst kısımda bulunan Görseller linkine tıklıyorsunuz. Şu linki de kullanabilirsiniz; https://www.google.com.tr/imghp?hl=tr&tab=wi

Nerede çekildiğini merak ettiğiniz fotoğrafı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi arama bölümüne sürüklüyorsunuz ve bırakıyorsunuz. Google size resmin nerede çekildiğini birkaç saniye içerisinde söylüyor.

Biz deneme amaçlı İstanbul Çamlıca tepesinde çekilmiş bir fotoğrafı denedik, aramanın sağlıklı olması için fotoğrafın ismini DijitalTeknoloji.Net yaptık ve sadece 0.85 saniye içerisinde sonuç aldık.

Yorumlar

Yorum (7 Yorum)

 1. aygun dedi ki:

  Benim nerde çekildiğini öğrenmem gerekn bir resim var. İngilterede lütfen yardımcı olurmusunuz? Park gibi biryer.

 2. aygun dedi ki:

  İyi günler peki bu uyqulamayı telefonlaça yapa biliyormuyuz?

 3. ilhandogan dedi ki:

  Fotoğrafı nerede çekildi

 4. ilhandogan dedi ki:

  Fotoğrafı nereye koyacagim

 5. FAHRİ ELTUTAN dedi ki:

  BEN DENEDİM BULAMADIM ADIMCI OLUSANIZ SEVİNİRİM

 6. gülsen dedi ki:

  ben denedim olmadı.tatil için otellerin müşteri yorumlarına bakarken bir resim ekledim.deniz kenarında bir çay bahçesi veya restoran resmi onun nerede olduğunu öğrenmek istiyorum.yardımcı olurmusunuz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.