Friendfeed nedir

Friendfeed nedir

Popüleritesini her geçen gün artıran sosyal paylaşım ve iletişim platformu Friendfeed yeni ara yüzüyle bizlerle FriendFeed, arkadaşlarınızın ve ailenizin internette buldukları ilginç şeyleri keşfetmene ve bunlar hakkında yorum yapmanıza yardımcı olur.

Kullanıcı sayısını hızla artıran Friendfeed yeni yüzüne kavuştu. Önceki versiyon da bir seçenek olarak sunulan canlı yayın (real-time) özelliği servisin özü haline getirildi. Tasarımı da yenilenen sitede kullanıcılara sola dayalı sayfalar yerine ortalanmış ve her nesnenin çok daha rahat bir şekilde görülüp kullanılmasını sağlayacak bir görünüme kavuştu.

 

Friendfeed sosyal paylaşım sitesinin Türkçe desteğide bulunduğundan kullanmakta zorluk çekmezsiniz.

Arkadaşlarının keşfettiklerini görebirisiniz
Arkadaşlarının İnternet’teki çeşitli yerlerden paylaştıkları web sayfalarını, videoları, fotoğrafları ve şarkıları görebilirsiniz.
Otomatik olarak paylaşFriendFeed, YouTube ve Flickr gibi 40’ı aşkın web sitesinde paylaştıklarını otomatik olarak seçer.
Heyecan verici tartışmalar
Tanıdıklarınla o sevdiğin yeni TV şovu, siyasi makale veya komik kedi videosu üzerine görüşlerini paylaşabilirsiniz.

Kullanıcılar hem olumlu hem de olumsuz tepki gösterdi. Yenilenen servise sunulan özellikler arasında en beğenileni filtreler. Artık bir akışı takip ederken filtre uygulayabiliyorsunuz. Filtreler hiyerarşik bir şekilde “koşulsuz her kullanıcının gönderdikleri”nden başlayarak kelime bazlı içerik çekmeye kadar detaylandırılabiliyor. Örneğin Murat adlı kullanıcıdan sadece Nokia kelimesini içeren gönderileri takip edecek şekilde filtre tanımlayabiliyorsunuz. Yine arama motoru sitenin en üstünde pratik bir şekilde kullanılabilecek yere yerleştirilmiş. Şüphesiz servisin en önemli değişikliği canlı yayını standart hale getirmesi. Ortadaki ana akışın sağ üstünde görülen “pause” (durdur) düğmesine basmadığınız sürece tüm gönderiler otomatik olarak ortadaki akışta beliriyor. Bu çok fazla kişi ve akışı takip edenlerin bazen takip edemeyecekleri kadar hızlı bir akış sağladığından çok eleştiriliyor. Şüphesiz daha seçmece bir akış takibine veya durdurma yoluna gidebilirsiniz.

Friendfeed’in Son Durumu

2009 yılında FriendFeed intenret sitesi Facebook tarafından satın alındı. alt yapısı haricinde hiçbir şeyi ile ilgilenilmedi. daha sonra Tornado teknolojisi Facebook altyapısına entegre edildi ve buradaki mühendisler Facebook’a transfer edildi. 9 Nisan 2015 tarihinde de site kapatıldı.