FTP Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alırım

FTP Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alırım

Web sitenizin barındığı hostingin FTP şifresini almanın çeşitli yolları mevcuttur. Eğer sitenizin FTP’sine uzunca bir süre giriş yapmıyorsanız veya kırılması güç bir şifre belirlemek için uzunca bir şifre belirlediyseniz Hacklenmeye karşı tedbir amaçlı, şifrenizi tekrar hatırlamak bir hayli güç olacaktır. İşte bu ti bir durumda şifrenizi geri almak veya yeni bir şifre belirlemek için yapmanız gerekenler şu şekilde:

Panelinize erişerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Cpanel FTP Şifre Yenileme

Cpanel’e giriş yapıyorsunuz ve Change Password linkine tıklıyorsunuz. Açılan sayafadan

Old Password: (eski şifre zaten girilmiş olacaktır.)
New Password: (yeni şifre )

change your Password now butonuna tıklayın ve şifreniz değişmiştir.

Plesk Panel FTP Şifre Yenileme

Plesk panele giriş yapıyorsunuz ve ana sayfadan Web Hosting Ayarları seçeneğine tıklıyorsunuz ve açılan sayfadan Yeni FTP/Microsoft Front Page Şifre kısmına şifrenizi yazıyorsunuz ve Şifreyi Onayla bölümüne de aynı şifreyi yazdıktan sonra Tamam butonuna tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Panel Şifreniz Yoksa Yapmanız Gerekenler

Eğer panel şifrenizi kaybettiyseniz FTP şifrenizi yenileyemezsiniz. Web alanı size aitse hosting paketini satın aldığınızda otomatik olarak e-posta adresinize E-Posta gelmiştir. E-Posta adresinize giriş yaparak şifrenizi öğrenebilirsiniz. Eğer gelen E-Postayı sildiyseniz Hosting firmasını aramanız gerekiyor. Gerekli bilgileri verdikten sonra E-Posta adresinize tekrar şifre Postası gönderilecektir.