Google Chrome Donma Sorunu ve Çözümü

Google Chrome Donma Sorunu ve Çözümü

Chorme intenet tarayıcısı donuyor, Chrome bilgisayarı kilitliyor nasıl düzeltebilirim? Eğer Google Chrome internet tarayıcını kullanıyorsanız ve tarayıcınızı çalıştırdığınızda belli bir süre sonra bilgisayarınızı donduruyorsa bu sorunu halletmenin kolay bir yolu var. Şimdi sırası ile aşağıdaki adımları görsellerden de yardım alarak uygulayınız. Google henüz bu sorunu tam anlamıyla çözememiş olsa da Chrome için çalışmalarını devam ettiriyor. Bilgisayarınızdaki proxy tespit ayarları muhtemelen otomatik olarak ayarlıdır. Bu ayar Google Chrome’de kilitlenmelere neden oluyor.

Chrome Donmaları Nasıl Düzeltilir

Google Chrome internet tarayıcısını çalıştırın ve sağ köşedeki Ayarlar (settings) ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar (Settings) sekmesine tıklayın. Açılan sayfanın en alt kısmında yer alan Gelişmiş ayarları göster linkine tıklıyorsunuz ve aşağıya doğru ekstra ayarlar ekranı çıkacaktır. Buradan sekmesi altında yer alan “Google Chrome, ağa bağlanmak için bilgisayarınızın sistem proxy ayarlarını kullanıyor.” İfadesinin altında bulunan Proxy ayarlarını değiştir butonuna tıklıyorsunuz. İnternet özellikleri penceresi Bağlantılar sekmesi altında karşınıza çıkacaktır. Burada Yerel Ağ Ayarları butonuna tıklıyorsunuz.

yerel-ag-ayarlari

Yerel Ağ (Lan) Ayarları penceresi açılacaktır. Ayarları otomatik olarak algıla kutucuğunda ki tıkı kaldırınız ve onaylayınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (3 Yorum)

  1. demet dedi ki:

    Zaten o tik aktif değilmiş bende. Ama hala donma oluyor

  2. Yunus Emre Polat dedi ki:

    sağol işe yaradı

  3. ozan dedi ki:

    yaparken donuyo

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.