Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme Ve Silme

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme Ve Silme

Google Chrome internet tarayıcısına sahipseniz. Bu tarayıcıda kaydettiğiniz verileri temizlemek istiyorsanız ilgili adımları yaparak kayıtlı olan parolalarınızı görebilir veya silmek istediğiniz kayıtlı olan parolaları silebilirsiniz. Google Chrome herhangi bir web sayfasında oturum açtığınızda ve giriş bilgilerinizi kayda aldığınızda tarayıcı otomatik olarak bu verileri saklıyor. Şimdi bu verileri düzenlemek için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız.

 

Google Chrome internet tarayıcınızı açıyorsunuz ve menü butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra bu verilere ulaşmak için menüden Ayarlar sekmesine tıklıyorsunuz. Ayarlar penceresinin en altında bulunan Gelişmiş ayarları göster… linkine tıklıyorsunuz. aşağı doğru sayfanız açıldığında Web’de girdiğim şifreleri kaydetmeyi öner. Kaydedilen şifreleri yönetin linkini göreceksiniz.

 

Kaydedilen şifreleri yönetin linkine tıklayınız ve açılan pencerede kayıtlı olan tüm siteleri kullanıcı adları ve parolaları ile birlikte göreceksiniz. Burada parolalarınız ******** şeklinde görünecektir. Üzerine tıkladığınızda Göster butonu görünecektir. Butona tıkladığınızda şifreniz görünür.

 

Google Chrome kayıtlı olan parolalarınızı silmek için ise yine bu listede silmek istediğiniz kayıtlı sitenin üzerine geliyorsunuz ve en sağda beliren X sembolünü göreceksiniz. Bu sembole tıkladığınızda kayıtlı olan şifre silinecektir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

  1. Kenan dedi ki:

    Ilk şifreyi görmek istiyorum

  2. Ugur dedi ki:

    Kayıtlı şifreyi göster dediğimde benden windows şifrenizi yazın diyor ama yazdığımda kabul etmiyor. Bu konu da nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar