Hi5 Nedir

Hi5 Nedir

Günümüzde internetin yaygınlaşmaya başlaması her eve girmesiyle birlikte, insanlar internette oldukça fazla zaman harcamaya başladı. Boşlukları doldurmak için sosyal ağ siteleri iyi bir şans. Ayrıca günümüzde bu sosyal ağlar, çığ gibi büyümektedir ve hız kesmeden yavaşlamadan güçlerine güç katıyorlar. Günden güne bu sitelerin arttığını görebiliriz.

İşte bu sosyal arkadaşlık ağlarından ilk çıkan sitelerden bir tanesidir ve dünya üzerinde birçok ülkeden sınırsız kullanıcılara sahiptir. sitesinde lise ve ilkokuldan eski arkadaşlarınızı, eskiden izini kaybetmiş olduğunuz ismini soy ismini bildiğiniz arkadaşlarınızı bulma imkânı sunmaktadır. Hatta farklı dilden, dinden, istediğiniz cinsiyetten arkadaş bulma imkânınız da var.

Özellikle Orta Amerika, Romanya, Tunus, Peru, Kolombiya, Venezüella ve Moğolistan gibi ülkelerde ilk sırada bulunan bir arkadaşlık sitesidir. Hi5 kullanıcılarına müzik dinleme, video yükleme, resim paylaşma, başka üyelerin resimlerine bakma, onlarla mesajlaşma gibi güzel olanaklar sunuyor.Farklı olan insanlarla tanışıp değişik kültürler öğrenmek, farklı yerler bölgeler hakkında bilgiler edinmek için yararlı bir sitedir.

Hi5 üyeliği ise ücretsizdir. Üye olmak sitenin Türkçe dil seçeneği sayesinde oldukça kolay. Üye olmak için arkadaşlarınızdan gelen daveti kabul edebilir ya da www.hi5.com adresine girebilirsiniz. Üye olduktan sonra mail adresinizdeki arkadaşlarınızı mail adresi şifrenizi yazarak üyeliğe davet edebilirsiniz. Tabi bu size kalmış bir şey. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra profilinize girip profilinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz arkadaşınız olmayan birisinin profilinizi incelemesine kısıt koyabilirsiniz. Yaşınızı, cinsiyetinizi ve değişik bililerinizi de saklayabilirsiniz.

Eğer farklı arkadaşlıkları seviyorsanız, insanlarla tanışmak hoşunuza gidiyorsa bu siteyi deneyebilirsiniz.Ancak son zamanlarda bu gibi arkadaşlık sitelerinde cinsel eğilimlerin fazla olması nedeniyle üyeler rahatsız olmaktadır. Bundan dolayı rahatsız olan üyeler üyeliklerini hızla bir daha açmamak üzere iptal etmektedirler. Bunu da engellemek için yukarda anlattığım gibi arkadaşınız olmayan kişilerin sizin profilinizi görmesini ve resimlerinize bakmasını engellemenizi öneririz. Aksi taktirde rahatsız olabileceğiniz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (6 Yorum)

 1. Meltem dedi ki:

  Bana bildirim gelmesini istemiyorum ve arkadas istekleri geliyo istemiyorum yardimci olabilirmisiniz

 2. kezban dedi ki:

  ALLAH (c.c) bu ve bunun gibi siteleri açan ya da açılmasına vesile olan insanların en kısa zamanda belasını verecektir…

 3. deniz türk dedi ki:

  resim yüklenmiyor

 4. hacı resul dedi ki:

  sitenize bayıldım güzel bi ortam tşk

 5. sevgi dedi ki:

  ya off bende açmaya çalışıyom ama açılmıyor arkadaşlar biriniz bana yardımcı olabilir misiniz?

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • asd:Adını değiştir sonra sil....
 • Emre:Çalışmıyor bu yöntemle yapınca tam ekran oluyor yi...
 • Onur:Teşekkür ederim.İlk yöntem işe yaradı....
 • Zeynebim:2 yıl oldu açamıyorum face mi yardımcı olur musunu...
 • yuksel:hedef bul klasörünün altındaki proxy ile başlayan ...
 • orhan:yusuf.ersoy5457@gmail.com arkadaslar bu hesabın kı...
 • Orhanalaz:Şifremi unuttum tvitira giriş yapamiyirum...
 • GaribanBabası:1- sağ altta bulunun internet erişimi simgesine sa...