Hotmail Neden Outlook Oldu

Hotmail Neden Outlook Oldu

Hotmail uzun bir sessizliğin ardından radikal bir değişiklik yapmaya karar verdi. Sosyal ağ sitelerinin giderek yaygınlaşması ve bu sitelerin kullanıcıların farklı yerlerdeki mail adresi yerine kendi mail adreslerini kullanmaya mecbur etmeleri Hotmail kullanıcı sayısı giderek azalma göstermekteydi. Microsoft radikal bir değişiklik yaparak popüler e-posta servisi Hotmail yerine Outlook getirme kararı aldı. Microsoft, tablet PC ve masaüstü bilgisayarları tek bir merkezde toplayan Windows 8’in ardından bir değişiklikte popüler e-posta servisi Hotmail isim değiştirerek Outlook.com oluyor.

Peki Microsoft neden hotmail’i bırakıp Outlook.com’ geçiyor. Bunun en büyük nedeni sosyal ağ siteleri diyebiliriz. Windows 8 ve Windows Phone işletim sistemleri bu servisi baz alırken, ekstradan çeşitli özelliklerde Outlook.com adresine eklenmiş, misal Skype ile konuşmak istediğinizde, Facebook, Twitter gibi popüler sosyal ağ sitelerine bağlanmak istediğinizde bunu Outlook.com adresinden yapabileceksiniz. Böylece Microsoft kullanıcıları tek bir pencereden Mail adresi ile birlikte anlık yazışmalar yapabileceği ortamı da sağlamış oluyor.

Yorumlar

Yorum (6 Yorum)

 1. nurcan dedi ki:

  berbat bir şey olmuş hotmailimi geri istiyorum ben mail gönderemiyorum işlerim aksıyor nerden çıkarıyorsunuz başka işiniz mi yok sizin

 2. Deniz dedi ki:

  Herkesin face yada twitter adresi olacak değil ya.Hotmail adresim vardı ve daha iyiydi.Outlook berbat olmuş.Ne nerde belli değil.Sinir bozucu.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  sanane lütfen düzgün konuş, terbiyesiz olma.
  Neyse canım gelelim Outlook’a Outlook bence daha değişik olmuş. Ama biz Hotmail’i seviyorduk. Sadece ismi değil her şeyi değişmiş. Artık herşey mavi beyaz filan. Ama güzel olmuş heeee ;)
  I ♥ it!

  Kimden: Ziyaretçi

 4. sanane dedi ki:

  çok kötü olmuş outluk felan kamerayı bile açamıoz mk

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.