instagram Hesabı Nasıl Dondurulur

instagram Hesabı Nasıl Dondurulur

hesabını tıpkı Facebook’ta olduğu gibi geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Eğer bir süre hesabınızla ilgilenemeyecekseniz ve takipçilerinizin sizi bırakmasını önlemek istiyorsanız hesabınızı dondurabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman eski haline getirip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yani ara vermek istediğinizde size yardımcı olan bir özelliktir.

instagram’da Geçici Olarak Hesap Kapatma

instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak için instagram’ın Web sayfasını açmanız gerekiyor. Çünkü uygulama içerisinde bu özellik bulunmuyor. İnstegramın bunu yapmasındaki sebep ise tamamen güvenliktir. Çünkü bir çoğumuz telefonumuzu açık bir şekilde bir yerlerde bırakabiliyoruz veya bir arkadaşımıza teslim edebiliyoruz. Bu nedenle size şaka maksadıyla dahi olsa hesabınızın gizlenmesi önlenmiş olunuyor.

Bu işlemi yapabilmek için ilk önce tarayıcıdan instagram sayfasını açın ve kullanıcı adınız ve şifreniz ile oturum açın. Oturum açtıktan sonra sağ üstte bulunan kişi simgesine tıklayın ve ardından “Profil Düzenle”yi açın.

Sonrasında sayfanın aşağısında “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” linkini göreceksiniz.

Bu adımları uyguladıktan sonra size neden hesabınızı devre dışı bırakmak istediğinizin sorulduğu bir satır göreceksiniz. En son olarak da şifrenizi girmeniz gerekecektir. Şifrenizi girdiğinizde “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonu aktif hale gelecektir.

Geçici olarak kapattığınız instagram hesabınızı tekrar aktif hale getirmek istiyorsanız, yapmanız gereken sadece Instagram’ın Web sitesine gidip hesap bilgileriniz ile oturum açmaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Zafer:Merhaba m-audio m-track 2x2ses kartım var. Herşeyi...
  • Murat:Allah razı olsun, çok işime yaradı.....
  • raif:şu an bilgisayar sorunsuz çalışıyor şayet başka si...
  • Ömer sağlam:Mrb bir tane gte 2330 sipariş vermek istiyorum...
  • filiz:Lütfen bana yardım edin...
  • filiz:Ben de bundan 2 yıl önce yanlışlık Facebook hesabı...