instagram için Popüler Hashtag Nasıl Bulunur

instagram için Popüler Hashtag Nasıl Bulunur

paylaşımlarına doğru Hashtag’ler girerek beğeni ve etkileşim nasıl artırılır? İnstagram, Facebook tarafında satın alındığından buyana kullanıcı sayısını adeta katladı. Facbook entegrasyonu sayesinde anında üyelik yapılabiliyor ve fotoğraflarınızı Facebook üzerinde de paylaşabiliyorsunuz. Hashtag sistemi sayesinde yaptığınız paylaşımları daha çok kişiye ulaştırabilir, yorum ve beğeni almayı sağlayabilirsiniz. Instagram’da daha fazla beğeni almak için milyonlarca kullanıcı hashtag sistemini kullanıyor. Paylaşımlarınıza rastgele Hashtag girmeniz size bir avantaj sağlamayacaktır. Doğru popüler Hashtag’ları girerseniz yani aynı şeylerden hoşlanan insanlarla ortak bir nokta olan Hashtag’lar ile iletişime geçebilirsiniz. Özellikle kurumsal bir firmaysanız kampanyalarınızı duyururken yada ürünlerinizi tanıtırken anında milyonlara erişim imkanı bulabilirsiniz.

İnstagram’da paylaşım yaptığınız zaman, açıklama bölümünde # işaretini girdikten sonra bir ki harfe bastığınız anda size bazı öneriler listelenir. Bu öneri listesi en popüler olandan daha az popüler olana doğru sıralıdır. Aralarından tercih yaparak zamandan kazanabilirsiniz.

Popüler Hashtag’ların Ne olduğunu Bilmeden Paylaşım Yapmayın

Doğru Hashtag’ları girebilmek için, en popüler Hashtag’ları nasıl bulabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Bunun için https://websta.me/hot web sitesinden yararlanacağız. Bu site size şimdiye kadar kullanılan en popüler 100 hashtag’ın listesini veriyor. Bu Hashtag’ları inceleyerek benzer yada ortak duyguda paylaşılan resimlere ulaşabilirsiniz.

Kategoriye Göre Hashtag Bulma

Yaptığınız paylaşımlarda etiket girerken mantıklı seçimler yapmanız gerekiyor. Sırf popüler diye her Hashtag’ı kullanmaya kalkarsanız bunun size negatif etkisi olabilir. Örneğin bir ortamda yada plajda kitap okurken paylaştığınız fotoğrafa #food şeklinde bir Hashtag girerseniz gülünç duruma düşersiniz. Bunun için tabi ki uygun Hashtag #book olacaktır. Ancak daha fazla Hashtag gücünden yararlanmanız gerekir. Konuyla alakalı popüler etiketleri bulmak için http://tagsforlikes.com web sitesinden faydalanacağız. Bu sitede

Doğa Etiketleri (Genel, plaj, Gün batımı / Gün doğumu, Çiçekler)

Hava Durumu / Mevsim Etiketleri (Güneşli, Bulutlu, Yağmur, Kar yağışı, İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış)

Hayvan Etiketleri (Genel, Köpekler, Kediler, Atlar, Haşarat, Balık)

Sosyal / Kişiler Etiketler (Genel, Özçekim, Kızlar, Çocuklar, Aşk, Arkadaşlar, Günaydın, İyi geceler)

Bayramlar / Kutlamalar Etiketler (Parti, Doğum günü, Düğün, Şükran günü, Cadılar Bayramı, Noel, Yeni Yıl Günü, Bayram)

Aile Etiketleri (Genel, Bebekler, Çocuklar)

Sanat / Fotoğrafçılık Etiketleri (Sanat, Fotoğrafçılık, HDR, Siyah beyaz, Minimalizm, Özet, Instagram)

Kentsel Etiketler (Mimari, Sokak sanatı, VSCO)

Gıda Etiketleri (Genel, Tatlı, İçecekler, Kahve, Çay)

Moda Etiketleri (Moda, Moda kızlar, Moda Erkekler, Günün Kıyafeti, Tırnaklar, Saç, Makyaj, Takı, Bilezikler, Küpeler, Yüksek topuklu, Spor ayakkabı, Dövmeler, Piercingler)

Ünlüler Etiketleri, Eğlence Etiketleri (Müzik, Filmler, Kitaplar, Video oyunları)

Elektronik Etiketleri (Genel, iPhone, Android), Takip / Gönderme / Beğen / Yorum Etiketleri, FSLC (İzle / Gönderme / Beğen / Yorum), Takip et, Haykırmak, Sevmek, Yorum Yapmak)

Seyahat / Aktivite / Spor (Seyahat, Arabalar, Motosikletler, Kaykay yapmak, Sağlık ve Fitness, Vücut Geliştirme, Spor Dalları, Koşu, Dans, Amigoluk, Jimnastik, Basketbol, Maç, Futbol, Beyzbol, Hokey, Final karşılaşması)

Okul, İş, Komik, Alıntılar / Yorumlar, Perşembe gerilemesi (tbt), Instagram Direct, Tumblr, Kik, Snapchat, Ask.fm, Para, Renkler, Ruhsal, Hicab

gibi kategoriler bulabilirsiniz. Seçtiğiniz konuya dair en iyi hashtagler listesini göreceksiniz. Yapmanız gereken tek şey etiketleri kopyalayıp fotoğrafın açıklama bölümüne yapıştırmaktır.

instagram Hashtag Sınırı Nedir

instagram Hashtag için bir kısıtlama getirmiş durumda, yapılan araştırmalar ideal Hashtag kullanım sayısının en fazla beş olduğunu söylüyor. Çok fazla etiket kullanmak sizin spam yaptığınız algısını oluşturur. instagram Hashtag kullanımını paylaşımlarda en fazla 30 olarak sınır getirmiş. Tek bir fotoğrafa yada videoya 30’dan fazla etiket eklerseniz yorumunuz paylaşılmaz. Yazıdan çok görsele dayalı bir sistem olduğu için çok fazla Hashtag girmek sizin için dezavantaj olabilir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar