instagram Odak Özelliğini Kullanma

instagram Odak Özelliğini Kullanma

’da özelliği nasıl kullanılır? portre modu resim çekme özelliğini sisteme ekledi. Çift arka kameraya sahip olan cep telefonlarının kullanabildiği portre modu, ’da odak modu adıyla geldi. Bu özelliği kullanabilmek için çift kameraya ihtiyaç yok, tek kameranız olsa dahi fotoğraflarınızın arka planını bulanık hale getirebiliyorsunuz. özellik arka plandaki nesneleri bulanıklaştırıp ve ön plandaki nesneleri daha keskin bir hale getirerek tüm işi kendisi hallediyor. Ayrıca hikayeler kamera modundaki gibi, Odak modu ile çekilen fotoğraflara da çeşitli çıkartmalar, yazılar ve filtreler eklenebiliyor.

Odak Özelliği Ne İşe Yarar?

Odak özelliği ön planda olmasını istediğiniz kişinin yüzüne odaklanıp geriye kalan bölümleri bulanık hale getirerek ön plana çıkartmaktır ve daha net görüntü ortaya koymaktır. Çift kameraya sahip telefonlarda bulunan portre moduna benzer şekilde çalışan bu özellik, kullanıcıların daha belirgin, daha kaliteli ve profesyonel görünümlü fotoğraflar çekebilmesine imkan veriyor.

instagram Odak Özelliği Nasıl Kullanılır?

ilk olarak eğer kullandığınız uygulama güncel değil ise Instagram’ınızı güncelleyiniz. Çünkü bu özellik yeni sürümlerde kullanılabiliyor. Uygulamayı çalıştırın ve hikayeler bölümünde bulunan kamerayı açın.

Kamerayı çalıştırdıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan “odak” seçeneğine gelin. Alt bölümde Boomerang, Superzoom gibi özellikleride fark edeceksiniz. Geriye kalan ise odaklanmak istediğiniz yüze gelip butona basarak fotoğraf çekmektir.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • kamile aktaş:nokia lumia 635 telefonumdan facebook sayfama gire...
  • Şükrü:Copra. Aslan5534@gmail.com hesabı kimin...
  • evin:merhba benim hp bilgisayarım var ve wifi ye bağlan...
  • Recep:admin çok teşekkür ederim. Youtube'da nasıl yapıld...
  • Yavuz:Facebook nasıl geri alırım, e posta ve telefonum ...
  • Bedirhan:Abi valla oldu.Teşekkürler.Bataryayı ve jarz kablo...
  • Şahin:Gizemlimabed@windowslive.com silindi geri alabilir...
  • Zeynep:Benim hesabımıda açarmısınız? lütfen :(...