Msn Fotoğraf Linkleri İle Gelen Virüs

Msn Fotoğraf Linkleri İle Gelen Virüs

Daha önce E-Mail adreslerini hacklemek için kullanılan resim yöntemi Msn çıkıp yaygılaşması ile hack yapanların sayısıda arttı. Hackerler sürekli yeni yöntemler çıkartarak kullanıcıların Msn adreslerini hackliyorlar. Fotoğraflara aldatmalı linkler veren bu yeni yönteme dikkat. MSN’de arkadaşınız size fotoğrafınızın olduğunu yazıyor ve altına link yapıştırıp gönderiyor. Linkin sonunda otomatik olarak MSN adresiniz eklendiği için daha inandırıcı geliyor. Hatta bazı virüslerde site adresleri facebook image gibi aldatıcı oluyor.

Bu alan adları, kullanıcıları daha çok inandırıyor ve linke sokturuyor. Virüste bulunan yazıdaki amaç, sizi kandırarak linke girmenizi ve sitenin hit almasını sağlamak. Linke tıkladığınız taktirde bilgisayarınıza aynı virüs bulaşıyor ve ne zaman Messenger oturumu açsanız, tüm kişi listenize bu virüsteki yazıların aynısı gönderiliyor. Bu böylece tüm arkadaş ortamınızı sarıyor ve artık MSN’de konuşamayacak duruma geliyorsunuz. Bu virüs, MSN adresinize değil bilgisayarınıza bulaşıyor. Yani başka bir MSN adresi de açsanız bu durumdan kurtulamazsınız.

Virüsten kurtulmak için Anti virüs programınızı güncelleyip bilgisayarınızı taratmanız gerekiyor. Bu çözüm yolu ile de kurtulamadığınız taktirde tek seçenek olarak karşınıza format seçeneği çıkıyor. Bilgisayarınızı formatladığınız taktirde virüsten kurtulabiliyorsunuz. Virüs, henüz bir çok anti virüs tarafından virüs olarak tanımlanmadığı için maalesef anti virüsler tarafından engellenemiyor. Bu durumda, bilgisayarınızdaki anti virüs programını sürekli son sürüme güncellemeniz gerekiyor.

Bu virüslerden korunmanın en iyi yöntemi dikkatli olmaktan geçiyor MSN’den gelen her link’e tıklamamalısınız unutmayın ki linki karşı taraf göndermemiş olabilir. Otomatikman kendisinin haberi olmadan geldiği için bir önlem alamaz. Sizin önce sorup linki teyit ettikten sonra tıklamalısınız. unutmayın ki eğer iyi ve güncel bir antivirüs programı kullanıyorsanız bu tür problemlerle karşılaşmazsınız.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

 1. mervan dedi ki:

  ben avast free antivürüs sü kullanıyom süperr bile tavsiye ederim arkadaşım

 2. Anonim dedi ki:

  iyi bi antivirüs programı önerebilir misiniz :)

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • uğur:ben nasıl yapılacağını anlayamadım. bu sorunu hall...
 • fatma aslan:selam hesabımı dondurmuştum fakat şimdi açamıyoıru...
 • Orçun:Bahadır arkadaşımız haklı. El terminalleri okumuyo...
 • Silver:Zaten hayatimizda tonlarca sifre var b.k var gibi ...
 • Anonim:Android mi Sürümü kaç...
 • Osman:Bu bilgiyi arıyordum. 5 blogumu da diğer maile dev...
 • Gözde:Lütfen yardımcı olun gozde.2811@hotmail .com bu ad...
 • Gzde:Bana ulaşabilir misiniz? Lütfen silinen facemi tek...
 • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir