Notepad++ Programı İle FTP Bağlanma

Notepad++ Programı İle FTP Bağlanma

Notepad++ İle FTP server bağlantısı yapabilirsiniz. Notepad++ ücretsiz olarak sunulan gelişmiş bir metin düzenleyicidir. Daha önce Notepad++ adlı programı geniş bir şekilde anlatmıştı şimdiki konumuzda ise bu gelişmiş metin editörü ile FTP’ye erişim sağlayıp buradaki dosyaları Notepad++ ile istediğimiz gibi yeniden düzenlemek, FTP programlarının dosya düzenleme kısımları ya yeterince kullanışlı değil yada bulunmuyor. FTP’de ki dosyalarınızı Notepad++ ile kendinizce yeniden düzenleyebilirsiniz.

Notepad++ ücretsiz olarak sunulmaktadır. Yapmanız gereken şe oldukça basit size verilen linkten programı indirin ve bilgisayarınıza yükleyin, yüklemesi kolay olduğundan bu kısmı anlatmıyoruz. Notepad++ programına NppFTP plug-in kullanarak bu işlemleri yapacağız.
Notepad++ son sürümü FTP eklentileri ile yüklü bir şekilde geliyor. Eğer Notepad++ eski sürümünü kullanıyorsanız, eklenti yöneticisi kısmından eklentileri yüklemelisiniz. Bunun için Plugins ->NppFTP -> Show NppFTP Window sekmesine tıklamanız yeterli.

NppFTP aktif ettikten sonra, yapmanız gereken şey FTP bağlantısı yapılandırmak. Setting (Ayarlar) sekmesinden General Settings (Genel ayarlar) seçeneğine tıklıyorsunuz. Buradan kendinize bir profil atıyorsunuz. “Add new” butonuna basınız. Hostname, Username, Password, Port bilgilerini giriyorsunuz. FTP için bağlantı noktasını 21’dir. FTP ekranından Connect düğmesine basarak erişim sağlayabilirsiniz.

NotPad++ Programını İndir

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Cesur:Teşekkür ediyorum hocam. Efrâdını câmi ağyârını mâ...
  • admin:merhaba büyük-küçük harf fark etmiyor....
  • Fatma Nagaş:E postam ilk harfi büyükmüydü küçükmüydü hatırlamı...
  • Emin:Format attığında geniden bad sectorlu disk kalır e...
  • Esma:Merhab gamzedursun3406@gmail.com adres kimin beni ...
  • Deniz:Facebook hesabımı yanlışlıkla sildim tekrar açmak ...
  • Ahmet:Bilgilerimi unutum nasıl geri alırım...
  • arzu:facebookta açtığım grup hesabımı ailevi nedenlerde...