Notepad++ Programı İle FTP Bağlanma

Notepad++ Programı İle FTP Bağlanma

Notepad++ İle FTP server bağlantısı yapabilirsiniz. Notepad++ ücretsiz olarak sunulan gelişmiş bir metin düzenleyicidir. Daha önce Notepad++ adlı programı geniş bir şekilde anlatmıştı şimdiki konumuzda ise bu gelişmiş metin editörü ile FTP’ye erişim sağlayıp buradaki dosyaları Notepad++ ile istediğimiz gibi yeniden düzenlemek, FTP programlarının dosya düzenleme kısımları ya yeterince kullanışlı değil yada bulunmuyor. FTP’de ki dosyalarınızı Notepad++ ile kendinizce yeniden düzenleyebilirsiniz.

Notepad++ ücretsiz olarak sunulmaktadır. Yapmanız gereken şe oldukça basit size verilen linkten programı indirin ve bilgisayarınıza yükleyin, yüklemesi kolay olduğundan bu kısmı anlatmıyoruz. Notepad++ programına NppFTP plug-in kullanarak bu işlemleri yapacağız.
Notepad++ son sürümü FTP eklentileri ile yüklü bir şekilde geliyor. Eğer Notepad++ eski sürümünü kullanıyorsanız, eklenti yöneticisi kısmından eklentileri yüklemelisiniz. Bunun için Plugins ->NppFTP -> Show NppFTP Window sekmesine tıklamanız yeterli.

NppFTP aktif ettikten sonra, yapmanız gereken şey FTP bağlantısı yapılandırmak. Setting (Ayarlar) sekmesinden General Settings (Genel ayarlar) seçeneğine tıklıyorsunuz. Buradan kendinize bir profil atıyorsunuz. “Add new” butonuna basınız. Hostname, Username, Password, Port bilgilerini giriyorsunuz. FTP için bağlantı noktasını 21’dir. FTP ekranından Connect düğmesine basarak erişim sağlayabilirsiniz.

NotPad++ Programını İndir

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir