Pinterest Nasıl Üye Olunur

Pinterest Nasıl Üye Olunur

Pinterest fotoğraf resimlerin paylaşılması üzerine kurulmuş bir sosyal ağ sitesidir. Web sitede beğendiğiniz resim ve fotoğrafları paylaşmanızın yanı sıra yorum yapabileceğiniz bir ortamdır. Beğendiğiniz yerleri, elbiseleri, teknolojik ürünleri ve dekorasyon ürünlerini bulabileceğiniz yüzlerce kategoride ve milyonlarca resim anlamına geliyor. Pinterest web sitesinin güzel bir özelliği ise çok hızlı bir şekilde üye olabiliyor olmanızdır. Facebook, Twitter entegrasyonu olan Pinterest, anında bilgilerinizi oradan alarak sadece birkaç tıklama ile üye olmuş oluyorsunuz. Bu sosyal ağlara kayıtlı olmayan kişiler için E-Posta yolu ile üye olabilme imkanınızda var.

Pinterest web sitesinin kullanıcı kitlesi genelde bayanlardan oluşuyor ancak erkeklerde azımsanacak sayıda değiller. Bunun en büyük nedeni bayanların moda ve dekorasyona olan düşkünlüklerinden kaynaklanıyor. site içerisinde paylaşılan Ayakkabı, çanta, çeşit çeşit elbiseler haliyle bayanları buraya yöneltiyor. Pinterest, sosyal medya kavramına bambaşka bir bakış açısı getirdi diyebiliriz. Video ve resim gibi içerikleri ön plana çıkarabileceğiniz bir Web sitesidir. Hoşunuza giden tüm resim ve videoları pinleyebilirsiniz. böylece içerikleriniz arşivlenir ve sizin ile aynı ilgi alanına sahip olan kişilerde paylaşımı görebilir.

Pinterest web sitesinin üyelik sayfası olan https://pinterest.com/join/signup/ adresine giriyorsunuz ve Facebook ve Twitter butonları sizi zaten karşılıyor. Bu butonlardan birine tıklıyorsunuz ve açılan sayfada size şifreniz sorulacaktır şifrenizi girerek üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Eğer bu hesaplarınız ile ilişkili olmasını istemiyorsanız your email address linkine tıklayarak E-Posta hesabınızı kullanarak üye olabilirsiniz.

Your email address linkine tıkladığınızda Create your account (Hesabınızı oluşturun) sayfası karşınıza çıkacaktır. Username (kullanıcı adınız), Email Address (Geçerki bir E-Posta Adresi), Password (şifre), First Name (Adınız) Last Name (Soyadınız), Select your gender (cinsiyet) bilgilerini girdikten sonra Create Account butonuna tıklayorsunuz ve girmiş olduğunuz E-Posta adresine bir aktivasyon maili geliyor. Maili açıyorsunuz ve içerisinde bulunan linke tıklayarak üyeliğinizi başlatabiliyorsunuz.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.